SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Kullanımı

Bıttım Sabunu Kullanımı

Ülkemizde var olan, yetiştirilen her bitkinin neredeyse her soruna bir faydası bulunmakta. Bu yüzden bu konularda çok şanslı bir milletiz. En kolay üretilebilen bitkilerin, sebzelerin ya da meyvelerin dahi bin bir derde deva faydaları var. Bu bakıma belki de en zengin ülkeler arasında gelmekte Türkiye’ miz. Her coğrafyasında farklı farklı, çeşit çeşit bitkiler yetiştirilmekte. Ve genelde bu bitkiler, en çok şikayet edilen, en sık görülen hastalıklara çare olma konusunda kullanılmakta.

Ülkemizdeki bu çeşitlilik, hem ekonomi hem de sağlık açısından bizler için bulunmaz fırsat. Alternatif tıp ile ilgilenen insanların zamanında bu bitkiler ile geliştirdikleri iyileştirme türleri, günümüzde halen geçerli sayılmakta. Hatta çoğu bilgilerin; örneğin, hangi bitkinin hangi hastalığa iyi geldiği günümüzde hala geçerliliğini koruyan, çoğu bilimsel metotlarla da kanıtlanmış doğrulardır. Bu yüzden doktorların da cilt rahatsızlıkları ya da diğer rahatsızlıklarda bazı bitkilerin ya da sebzelerin tüketilmesi konusunda bizleri bilgilendirdiklerini, önerilerde bulunduklarına sıkça rastlamışızdır. İşte bunun gibi birçok rahatsızlığa faydalı olan bitkilerin, günlük hayatımızda ne kadar büyük bir önem taşıdığı tartışılmaz bir gerçek. Bununla beraber, ismini henüz duymadığımız belki de bilmediğimiz daha nice bitki bulunmakta. Ve her bir bitkinin kendine özel, herhangi bir hastalığa iyi gelecek faydaları var. Bu makalemizde de sizleri, dünya üzerinde en çok şikayet edilen problemlere karşı son derece etkili olan, şifalı bir bitkiden üretilen bir sabun ile tanıştıracağız: Siirt Bıttım Sabunu.

Bıttım Sabunun Cilt ve Saç Problemlerine Karşı Etkisi

Bu sabun adından da anlaşıldığı üzere, Siirt’ te yetiştirilen ve oraya özgü olan bir bitki daha doğrusu bu bitkiden elde edilen bir yağ ile üretilmekte. Siirt’ te henüz olgunlaşmamış ve ismine bıttım denilen kuruyemiş türüne benzeyen bir fıstık yetiştirilmekte. Bu fıstık daha olgunlaşmadan dalından toplanarak güzelce ezilme işlemine tabii tutulur. Bu ezilme işleminden sonra bıttımların içinden özel bir yağ çıkartılır. Çıkartılan yahut elde edilen bu yağa menengiç yağı adı verilir. Menengiç yağı da bütün dünyada sıkça şikayet edilen birçok probleme iyi gelmektedir. Örneğin, sivilce problemi buluğ çağından itibaren özellikle gençlerde çok sık görülen bir sıkıntıdır. Gençlikten itibaren meydana gelen bu problemler, bazı kişilerde bir yaştan itibaren normale dönerken, bazı kişilerde bu sorunlar katlanarak artmakta ya da mevcut sorunla bir türlü baş edilememektedir. Üstelik bu sorunu aşabilmek adına bugüne kadar pek çok yol denenmiş olsa dahi, herhangi bir çözüm sağlanamamış olabilir. Bunun için bir de bıttım sabunu kullanılmasını sizlere şiddetle tavsiye edebiliriz.

Bu sabun, cildin temizliğini mükemmel bir şekilde sağlayarak, cildin nem dengesini ayarlar ve nem dengesi sağlanan ciltte bir ferahlık meydana gelir. Bu ferahlık ile birlikte cilt daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüş elde eder. Bu da kişilerin görünüşleri açısından son derece önemlidir. Cildin gözeneklerinde derinlemesine bir temizleme gerçekleştirerek, cilt yüzeyinde asla sivilce oluşumuna izin vermez ve böylece sivilce sorunlarınız tarihe karışır.

Ciltteki sivilce sorunundan sonra yine en fazla şikayet edilen problemler içinde gelen bir sorunumuz daha var ki bu da saç dökülmesidir. Bıttım sabununun faydalarından yine en önemlisi belki de, saç dökülmesine karşı son derece etkili olmasıdır. Çünkü sabunun içerisinde son derece özel etkilere sahip menengiç yağının katkısı ile saçlarımız beslenir, beslenirken bir yandan da güçlenir ve güçlenen saçlarda kolay kırılma ya da kolay dökülme gibi problemler meydana gelmez. Bu da bıttım sabununun en bilindik en aşina olunan faydalarından bir tanesidir. Ayrıca saç konusundaki bir diğer faydası da orta yaş şeklinde tabir edilen yaş grubundaki insanları daha yakından ilgilendiren bir fayda. Orta yaş grubundaki inşaların birçoğunda saç beyazlama gibi bir sorun ortaya çıkmaya başlamıştır. Ancak, Siirt Bıttım sabununu düzenli bir kullanım ile kullanmaya başladığınız takdirde, saç beyazlamaları konusunda ne kadar etkili bir sabun olduğunu deneyerek öğreneceksiniz ve bundan da son derece memnun kalacaksınız.  Ayrıca bıttım sabunun faydalarının sadece bunlarla sınırlı olduğunu sakın düşünmeyin. Daha birçok konuda birçok bilinmeyen faydası bulunmakta olan bu sabun, sağlığınız açısından her derde deva bir sabundur. 
Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr