SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Siirt İlinin Koyu Yeşil Madeni Bıttım Sabunu

Siirt İlinin Koyu Yeşil Madeni Bıttım Sabunu

Siirt ilinde yetişen bıttım ağaçlarından eylül ayında toplanan menengiç meyvesinden bin bir derde deva olan doğal bir sabun üretiliyor. Ağacının adından adını alan bıttım sabunu %100 doğal olarak bilinen bir sabundur. Doğal üretim aşamalarından geçen bu sabun bünyesindeki mineraller sayesinde ve antiseptik bir özellikte olmasından dolayı cildinizdeki ve saçınızda ortaya çıkan bir çok sorunun çözümünü sağlıyor. Bıttım sabunu yararları saymakla bitmeyecek kadardır.

Her ne kadar en başlarda yöresel bir doğal ürün olan bu sabunun cilt ve saç üzerindeki olumlu etkileri duyuldukça hem ülke çapında hem de dünya çapında büyük bir önem kazanmıştır. 3000 senelik bir sabun olan bıttım sabunları İngiliz kraliyet ailesi tarafından da bir dönem kullanılmıştır. Bu nedenle kralın sabunu olarak da bilinir.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretiliyor

Bıttım sabunlarının üretim aşaması da tamamen doğaldır. İlk olarak sadece eylül ayında meyve veren bıttım ağaçlarındaki tüm menengiçler toplanıyor. Ardından bu menengiçlerin çürükleri ayırılıyor. Geriye kalan tüm sağlam menengiçler güzel bir şekilde suyla yıkanıyor ve temizlenmiş oluyor. Sonra yıkanmış olan menengiçler 10 gün gibi bir süre boyunca kurutuluyor. Kurutma işlemi tamamlandıktan sonra tüm menengiçler değirmenlere götürülüyor ve burada öğütülüyor. Toz haline gelen menengiçlerin hemen yağı çıkarılıyor.

Yağı çıkarılan menengiçlerin yanına odun külleri katılıyor ve bu karışım kazanlar içinde kaynayan sulara atılıyor. Ardından bu kazanlarda bir sabunlaşma tepkimesi gerçekleşiyor. Bu tepkime sonrasında sıvı halde bıttım sabunu meydana geliyor. Sonra bunların soğuması bekleniyor ve kalıplar halinde sabun elde ediliyor. Büyük olan bu sabunlar kesilerek hem ülke çapında hem de dünya üzerinde sipariş edilen yerlere gönderiliyor.

%100 doğal bir üretim aşamasından geçen bıttım sabunlarının hiçbir yan etkisinin olmamasının ana sebebi de budur.

Bıttım Sabunlarının Cilde Olan Olumlu Etkileri Nelerdir

Cilt üzerindeki bıttım sabunu faydalarına baktığımız zaman cildi temizlediğini söyleyebiliriz. İçindeki antiseptik özellik sayesinde cildinizi ölü hücrelerden ve mikroplardan temizler. Bu sayede gözeneklerinizi açar ve cildinizde sıklıkla görülen yağlanma problemini engeller. Dolayısı ile cildinizde mikroplardan ve yağlanmadan dolayı oluşan siyah nokta sivilce ve aknelerden kurtulmuş olursunuz.

Aynı zamanda cildinizi beslediği için ona doğal bir parlaklık kazandırır. Normal bir ciltte olması gereken su ve yağ oranını sağlayarak bunu dengede tutar. Bıttım sabunu faydaları arasındaki en önemli durumlardan bir tanesi de cilt kanserini önleyebilmesidir.

Bıttım Sabunları Saçtaki Hangi Sorunları Önler

Saçınız çabuk yağlanıyor dökülüyor ya da sürekli kepek oluşturuyorsa o halde bıttım sabunlarını tercih etmeniz gerekiyor. Kullanacağınız bu bıttım doğal sabununun bünyesinde olan mineraller saçlarınızı besleyecek ve kaliteli bir bakım yapmış olacak. Böylece saçınızın yağlanması ya da dökülmesi gibi bir problemle karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız.

Saçlarınıza güç ve parlaklık katan bıttım sabunu yararları bu alanda saymakla bitmiyor. Kuru saçları nemlendirmek de bu doğal sabunun en önemli özelliğidir. Aynı zamanda saçınızın şekil alma kabiliyetini de iyileştiriyor ve özellikle kıvırcık saçların çok kolay bir şekilde şekil almasını sağlıyor.

Bıttım Sabununu Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor

Siirt bıttım sabunu satın aldıktan sonra cildinizdeki ve saçınızdaki bir çok sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak bu doğal sabunu doğru bir şekilde kullanmak önemlidir. Mesela eğer saçınızın yağlanması ya da dökülmesini engellemek amacı ile bu sabunu kullanıyorsanız o halde sadece bıttım sabunlarını kullanmanız gerekiyor. Her hangi bir şampuan saç kremi ya da doğal başka bir saç ürünü kullanmamanız gerekir. Ayrıca saçlarınızı bıttım sabunları ile her gün değil iki günde bir yıkamanız gerekiyor.

Cildiniz için ise bu sabunu gece uyumadan önce kullanmanız gerekiyor. Böylece gün boyunca cildinize temas eden her şeyden bu sabun sayesinde kurtulmuş olursunuz.

Aynı zamanda kısa süreli bir kullanım size pek bir şey kazandırmaz. Olumlu bir sonuç alabilmek için en azından gerek saçınız üzerinde gerekse de saçınız üzerinde 4 – 5 ay kadar kullanmanız gerekiyor.

Bıttım Sabununu Nasıl Satın Alabilirim

Doğal içerikli sabunu satın alabilmek için yakın çevrenizde bulunan doğal ürün satışı yapan yerlere bir sormanız gerekir. Siirtte üretilen bu sabun doğal bakım ürünü yapan yerlere siparişler doğrultusunda gönderiliyor.

Aynı zamanda Siirt bıttım sabunu satın almak için internet üzerinden hakiki Siirt bıttım sabunlarını satan platformları da tercih edebilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr