SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Varisleriniz Varsa Bıttım Sabununuz Mutlaka Olmalı!

Varisleriniz Varsa Bıttım Sabununuz Mutlaka Olmalı!

Bıttım sabunu ister misiniz? Bu soruyu size bacaklarınız soruyor olabilirler! Bacaklarınıza lütfen bir bakın. Yoksa sizin bacaklarınızda da o mavi ve kırmızı damarlar gözle görünür hale gelmişler mi? Bacaklarınızda şişlikler ve ağrılar oluşuyor mu? O zaman sizin varisleriniz var! Bunun için doktora gittiniz mi? Varis aslında çoğu kişide olan ve de pek önemsenmeyen bir dolaşım hastalığı. Aslında çok önemsenmesi gerektiği bilinmelidir. Görüntü açısından rahatsız edici olduğu kadar varisler tüm kan dolaşımı açısından da olumsuz etkiler sağlamakta olan bir hastalıktır. Bunun için gerekli tedavi ve de uygulamaların göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Bıttım sabunu kullanmak da bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Eski zamanlarda yani ilaçsız yılarda bıttım sabunu, tüm vücuttaki varis oluşumlarını rahatlamasıyla bilinirdi. Artık kirlenen dünyada doğala dönüş yaşanmaya başladığı için şimdi bıttım sabunu yeniden hatırlanmış durumda.

Bıttım Sabunu Varislere Nasıl Etki Ediyor?

Siirt bıttım sabunu satın almak için en önemli nedenlerden birisi de varistir. Varisler bıttım sabunu kullanılarak tedavi edilebilmektedir. Bunun için ilk 15 gün her gece varisli bacakların biraz yukarıya aldırılması gerekmektedir. Bunun için yere oturulmalı ve sırt düz bir düzleme dayanmalıdır. Bacakların altına 2 tane yastık konmalıdır. Böylelikle kan akışı rahatlatılmalıdır. Yastıkların üzerlerine mutlaka bir temiz bez hatta su geçirmez bir malzeme serilmelidir. Daha sonra da kabak lifi ya da elde örülmüş gerçek yünden yapılmış bir kese alınmalıdır. Bıttım sabunu satın alınan yerde bu uygulama için doğal bir takım aparatlar bulunacaktır. Bıttım sabun bu keseye sürülmeli ve köpürtülmelidir. Bacaklara her gece 15'er dakika bu şekilde masaj uygulanmalıdır. 15 dakika süre geçtikten sonra bacaklar soğuk suyla durulanmalıdır ve de uykuya geçilmelidir. Bu işlemin yatmadan önce yapılması tavsiye edilmektedir.

Bıttım Sabunu masajında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Bıttım sabunu yararlarını sağlamak adına, yapılması gereken işlemin çok doğru olması gerekmektedir. Varislere müdahale ederken bu masaj ve de bıttım sabunu çok işe yarayacaktır. Lakin damarları da masaj esnasında çatlamamak önemlidir. Bundan dolayı da masajın yumuşak hareketlerle yapılması son derece mühimdir. Özellikle de cilt yüzeyine çok yakınlaşmış damarlar son derece dış etkilere açık bulunmaktadırlar. Bu damarlar için hafif ısı değişimleri bile olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Damarların çatlamaları, cilt altında morlukların oluşmasını sağlayacaktır. Bu morluklar zamanla geçebilirken bazı hallerde de kalıcı olmaktadırlar. Örneğin bıttım sabunu bu anlamda da çok etkili olmaktadır. Varis yüzünden oluşan bölgesel morluklar, düzenli olarak bıttım sabunu kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Varisler İçin Bıttım Sabunu Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Bıttım sabunu yararlarını görebilmesi için yani varislerin gözle görülür anlamda yok olabilmesi için hastanın bu sabunu en az 1 yıl kullanması önerilmektedir. Kalıcı bir çözüm için 1 yıl doğru bir süre olarak verilmektedir. Lakin ilk 3 ay her gece bıttım sabunlu varis masajı yapılması gerekmektedir. Takip eden aylarda bu masajın haftada 3 defa yapılmadı da yereli olmaktadır. Her duşta da yine bacaklara bıttım sabunu uygulanmalıdır. Bıttım sabunu faydalarını anlatan yazılarda daha erken etkilerin görüldüğü de ifade edilmektedir. Burada ek tedavi uygulanması daha doğru olacaktır. Elbette varislerde 3 ile 6 ay arasında gözle görülen iyileşmeler oluşacaktır. Ama varisin tüm izlerinin silinmesi için, der altında görülemeyen yerlerin de tedavi edilmesi gerekmektedir. Bunun için de en az 1 yıl süreyle bıttım sabunu kürünün uygulanması önerilmektedir.

Bıttım Sabunu Sonrası Cilt Geriliyorsa Ne Yapılmalı?

Bıttım sabunu faydalarını almaya başlıyorsunuz ama bu arada cildiniz her uygulama sonrası geriliyor. Bu durumda ne yapmalısınız? Bıttım yağı bulabiliyorsanız, bıttım sabunlu kür sonrası varisli bölgelere, tüm vücuda doğal bıttım yağından sürebilirsiniz. Lakin doğal bıttım yağı bulmanız son derece önemlidir. Çünkü bıttım sabunu varis masajıyla tüm gözenekleriniz açılacaktır. Açık gözeneklerden sağlıklı bir yağın girmesi hem tedaviyi olumlu yönde etkileyecektir hem de cildi son derece rahatlatmış olacaktır. Ama gerçek olmayan bir yağın bünyeye girmesi kesinlikle tavsiye edilememektedir. Cilt bu kadar açıkken doğal olduğuna emin olunan bir ürünle cilt rahatlatılmalıdır. Eğer bıttım yağı bulunamıyorsa burada % 100 doğal soğuk sıkma zeytinyağı sürmek de çok faydalı olacaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr