SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Deri Hastalıklarınız İçin Çözüm Üretiyor

Bıttım Sabunu Deri Hastalıklarınız İçin Çözüm Üretiyor

Ufak yabani kabuklu fıstığın yağından üretilen ve hem deri hastalıkları hem saç problemleri hem de cilt kızarıklıkları gibi bir çok probleme şifa olan bıttım sabunu, menengiç ağacından üretilmektedir. Bu ağacın bir diğer adı da çitlembiktir. Siirt yöresiyle meşhur olan bu sabun, Doğu Anadolu’da yaygın olarak kullanılır. İnsanlar şampuan ya da kimyasal ürün kullanmak yerine tamamen el üretimi olan bu sabunu kullanarak ciltlerine ve saçlarına daha iyi bakmaktadır.

Her ne kadar Mardin’de ilk kez yapılsa da Siirt’le anılan sabunun şöhreti bu bölgeyi geçmiş, artık ülkenin her yerinden sipariş edilmektedir. Sadece Türkiye içerisinde değil, yurtdışından gelen turistlerin de bu sabunlara karşı olan ilgisi büyüktür. Tamamen doğal bir ürün olması ve faydaları herkesi cezbetmektedir. Sarı ve yeşil arası bir rengi olan bıttım sabunu aynı zamanda kimyagerler ve saç uzmanları tarafından da önerilmektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretilmektedir?

Menengiç denilen ağacın fıstığından üretildiğini söylemiştik. Toplanan fıstıkların çürükleri ayıklandıktan sonra yıkanıp kurutulur. Ortalama 5 günlük bir kurutma sürecinin ardından değirmende öğütülen bu fıstıklar en zor olan yoğurma işlemine geçirilir. Bu işlemin zor olmasının nedeni yağının bu esnada çıkmasıdır. Siirt bıttım sabunu satın alacağınız yerlerin bir çoğu sabunu bahsettiğimiz süreçten geçirerek üretmektedir.

Yağları süzülen sabunlar bir başka kabın içerisinde kaynatılır ve buharlaşma yöntemiyle de sabunlaşma meydana gelir. Genelde bu sabunlar büyük kalıplar halinde üretilir ve kesilerek satılır. Siirt bıttım sabunu satın alacağınız zaman kalıp halinde alabilir ya da farklı boyutlarını internette bulabilirsiniz.

Siirt Bıttım Sabunu Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bu sabun sayesinde bir çok problemli hastalıktan hiç bir kimyasal maddeye ya da ilaca gerek kalmadan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sabunu düzenli kullanmak, başka bir ürünle birleştirmemektir.

Bıttım sabunu yararlarının başında egzama hastalığı gelmektedir. Doktorların da tedavilerde önerdiği bu sabun sayesinde egzama hastalarının derilerinde gözle görülür oranda iyileşmeler meydana gelmektedir. Ayrıca mantar problemi olanlar, vücudunun neresinde bu problemi yaşıyorsa sabunu kullanarak iyileşme sürecini bekleyebilir. Ergenlik sivilceleri geçmeyen kişiler, ya da sivilceleri geçmiş olsa dahi suratında lekesi kalanlar da Siirt sabununu sipariş etmektedir. Düzenli kullanımda sonuçları şaşılacak kadar iyidir.

Bıttım sabunu yararlarından bir diğeri vücut temizliğidir ve vücut mikroplarını antiseptik özelliği ile yok etmesidir. Bu da yaşadığınız herhangi bir kırgınlık sonra sabunla yaptığınız banyodan sonra size büyük bir rahatlama getirecektir. Bu nedenle hastalık sürecinde rahatlıkla kullanılabilecek bir sabundur.

Bıttım Sabununun Saçlara Faydası Nelerdir?

Eğer saçlarınızda büyük bir dökülme varsa ya da kellik başlangıcıysa o zaman doğal çözümler arayabilir, sabunu kullanmak isteyebilirsiniz. Çünkü bu sabun sayesinde yumuşak ve problemsiz saçlara kavuşacak saçlarınızın nem oranının dengelendiğini göreceksiniz. Yağlanmayı da azaltan fakat bunu yaparken saçları kurutmayan ender sabunlardan biri olduğunu söylemek gerekir.

Kepek probleminiz varsa, saçlarınızda beyazlıklar canınızı sıkıyorsa düzenli kullanım sonucunda azalmayı farkedeceksiniz. Bıttım sabunu faydaları sadece bununla sınırlı da değildir. Kıvırcık saçlı olan kadınlar saçlarında daha iyi bukleler oluşsun istiyorsa bu sabunu kullanabilir. Yağ dengesini düzenlediği için diğer şampuanlar gibi saçlarınızı keçe keçe yapmayacak ve parlaklığını da arttıracaktır.

Bıttım Sabunu Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kullanım aşamasına geçmeden önce sabunu satın aldığınız yere de dikkat etmeniz gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü bu sabunun istediğiniz etkileri verebilmesi ve tam olarak sorununuza çözüm getirebilmesi için % 100 doğal olması gerekir. Ancak bazı üreticiler içerisine farklı yağlar da karıştırmakta ve fıstık yağı oranını yüzde 60 yüzde 70’lere kadar çekmektedir. Özellikle satın alırken üzerinde % 100 fıstık yağı ibaresi olması gereklidir.

Bıttım sabunu faydalarını görebilmek için kullandığınız diğer tüm ürünleri bırakmanız gerekir. bir süre sabun kullanıp ardından şampuan kullanımına geçerseniz etkisi belli olmayacaktır. Ayrıca göz çevrenizden uzak tutun ve gözünüze sabun kaçırmayın. Sabunu oda sıcaklığında muhafaza edin. Eğer kullandığınız ağır ve önemli ilaçlar varsa mutlaka doktorunuza danışarak bu sabunu kullanın. Menengiç bitkisine alerjinizin olup olmadığını da cilt doktoruna giderek test ettirin ve kullanıma daha sonra başlayın.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr