SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Saç Dökülmeleriniz İçin Bıttım Sabunu Mucizesini Kullanın

Saç Dökülmeleriniz İçin Bıttım Sabunu Mucizesini Kullanın

Ufak yabani fıstıkların yağından elde edilen bıttım menengiç yağı olarak da bilinir. Bu menengiç ağaçları daha çok Siirt taraflarında yetişmekte ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde çok fazla bıttım sabunu üretilmektedir. Ancak sabunu meşhur eden şehir Siirt’tir. Çünkü Siirt’te hem menengiç ağaçları çok fazla hem de sabunculukla uğraşan ve üretim yapan kişi sayısı fazladır. Bu nedenle sabun ilk kez Mardin’de ortaya çıksa da artık Siirt halkıyla anılmaktadır.

Bu doğal sabunun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Tamamiyle saf ve elde üretilen sabun artık tüm Türkiye tarafından kullanılmakta, yararları uzmanlar tarafından onaylanmakta ve ünü yurtdışına kadar taşmaktadır. Bıttım sabunu satışları bu nedenle internet üzerinden de yapılmaya başlanmış, bu doğal ürünü almak isteyenler etkileri karşısında oldukça şaşırmıştır. Çünkü hem cilde hem de saçlara olan faydaları inkar edilemeyecek kadar büyüktür.

Bıttım Sabununun Saçlara Olan Faydaları Nelerdir?

Saçları doğal şekilde güçlendiren ve hacim kazandıran sabun, saçı besleyerek yumuşak olmasını sağlamaktadır. Fakat bunların dışında asıl etkisi saç dökülmesine karşıdır. Dökülmelere karşı ciddi bir savaş veren sabun kelliği de tamamen durdurmasıyla ün kazanmıştır. Eğer saç dökülmesinden muzdaripseniz Siirt bıttım sabunu satın alarak dökülmelerinizi durdurabilirsiniz. Ancak bunun için kullanım süresinin en az 6-7 ay olduğunu söylememiz gerekir. Bu süre sizin saçınızın dökülme oranına göre de değişiklik gösterecektir.

Saçın yağ ve su dengesini ayarlayan doğal sabun, parlaklığı da arttıracak ve kuru saçları nemlendirecektir. Bilhassa sabunu kullanan kişiler kıvırcık saçlara sahip kişilerdir. Çünkü saçın birbirine karışmasını engellerken kolay taramayı da sağlar. Artılarından biri de elektriklenmeyi yok etmesidir. Eğer saçınızda beyazlar varsa Siirt bıttım sabunu satın almalısınız. Çünkü bu sayede saçlarınız eski rengine boyamadan kavuşacaktır. Kimyasal boyaların verdiği zararın hiç birini de doğal sabun vermeyecektir.

Bıttım Sabunu Hangi Deri Hastalıklarına İyi Gelir?

Sabunun saçlara olan etkisinden bahsettik, ancak zührevi hastalıklar için olan etkisinden de söz etmemiz gerekir. Bilhassa egzama hastalığı bunun başında gelmektedir. Deride kızarma, yara ve benzeri problemlerle belirgin hale gelen egzaman bir çok kişinin maruz kaldığı bir hastalıktır. Bıttım sabunu yararlarından biri de bu hastalığı ileri boyutlarda dahi azaltmak ve durdurmaktır. Hatta alternatif tıbba başvuran çoğu hasta ilk iş olarak bu sabunu alıp kullanmaktadır. Sedef hastaları için de aynı şeyi söylemek mümkündür.

Bunun haricinde deride kızarıklığınız, tahrişiniz, mantarınız varsa da yine bıttımı kullanabilirsiniz. Mantarlı bölgeye sürdükten sonra sabunu başka bir yeriniz için kullanmamaya özen gösterin. Yüzünüzde sivilce lekeleriniz varsa bıttım sabunu yararlarından birinin de bu lekeleri geçirmek olduğunu müjdeleyebiliriz. Bu sayede lekelerden iz kalmayacak ve daha pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız.

Bıttım Sabununu Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bıttımı kullanırken gözlerinizi yakabileceğinden göz çevrenizden uzak tutmaya dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca sabunu kullanacağınız zaman bunu oda ısısında muhafaza etmeli ve kurutmamalısınız. Bıttım sabunu faydalarını tam olarak görmek istiyorsanız sabunla beraber başka kimyasal ürün kullanmamaya özen göstermelisiniz. Örnek vermek gerekirse, sabunu saç problemleriniz için aldıysanız, aynı anda hem şampuan hem de sabun kullanmamalısınız. Bu durum sabunun olumlu etkisinin azalmasına neden olacak ve iyileşme süreci de uzayacaktır. Yapmanız gereken başka hiç bir ekstra ürüne ihtiyaç duymadan sadece sabun kullanmak olmalıdır. Bu sayede etkilerini alabileceğinize emin olabilirsiniz.

Bıttım Sabununu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bıttım satın alacağınız zaman ürünü satan yerin % 100 saf sabun verip vermediğine emin olmalısınız. Bundan emin olmak için dikkat edebileceğiniz bir kaç püf nokta vardır. Bunlardan biri sabunun rengi, biri sabunun kokusu bir diğeri ise fiyatıdır. Eğer sabun yeşilimsi ve sarımsı bir renge sahipse, su değdiği zaman rengi gittikçe açılıyorsa o zaman saf bıttım olabilir. Bıttım sabunu faydalarını görmek için farklı bir yağ karıştırılmamış ürün almak için dikkat edebileceğiniz bir diğer nokta kokusudur. Zeytin yağı kokusuna sahip olmamalı, bıttımın kendi kokusunu taşımalıdır. Ayrıca fiyat anlamında da piyasada bulunan sahte sabunlara kıyasla daha pahalı olmalıdır. Çünkü bıttım büyük bir emeğin sonucunda oluşturulmuş bir doğal sabundur.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr