SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Çok Derde Deva Bir Sabun Var! Adı Bıttım Sabunu!

Çok Derde Deva Bir Sabun Var! Adı Bıttım Sabunu!

Bıttım sabunu, bıttımdan yapılır. Bıttım, bir meyve türü olarak bilinir ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetiştirilir. Bıttımın diğer adı da yabani fıstıktır. Ama bıttım en çok menengiç olarak tanınır. Bıttım sabunu da bu meyvenin yağından üretilir. Bıttım neye benzer? Aslında bilinen Siirt fıstığının aşılanmamış halidir. Siirt'te çok bıttım yetiştirildiği için bıttım sabunu, Siirt'e mal edilmiştir ve bu da doğrudur. Siirt'e has ürünler arasında bu nedenle bıttım sabunu da gelir. Siirt'te bıttım sabunu halen evlerde de tamamen doğal olarak üretilmektedir. Bu sabunlar tüm Türkiye geneline de satılabilmektedir. Fakat elde üretilenleri çok değerli olduğu için az sayıdadır ve özel markalar tarafından satışa sunulmaktadır. Her bıttım sabununa inanmak da doğru değildir. Bıttım sabununu özellikle de elde yapıldığı iddia edilenlerini, markalardan temin etmek daha yerinde bir davranış olacaktır.

Bıttım Sabunu Çok Faydalıdır!

Bıttım sabunu yararları neredeyse saymakla bitmez. Bebeklerde bile kullanılabilen bu doğal sabun nelere iyi gelir? Aşağıda bunların bir kısmı listelenmektedir.

  • Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için bıttım sabunu bir mucizedir. Çünkü bu sayede saçların dökülmesinin hemen durması mümkün olmaktadır. Dökülen saç telleri yerine yenilerinin geldiği de görülmektedir.
  • Kepek sorunu olan herkes bıttım sabunu kullanarak bu sıkıntılı durundan kurtulabilirler.
  • Bıttım sabunu beyaz saçlar için de bir sihir gibidir. 7 - 8 ay kadar kullanılacak olan bıttım sabunu sayesinde beyazlamış olan saçlar eski rengine geri döner. Çünkü bıttım, saça rengini veren pigmentleri besler ve eksilen değerler yerine geldiğinde saçlar kendi orijinal rengiyle çıkmaya başlar.
  • Bıttım sabunu saç derisinde bakteri oluşumunu engeller bu sayede saç derisi hastalıklarının da önüne geçilmiş olur.
  • Bıttım sabunu kullanıldığında, saç kremi ihtiyacı da ortadan kalkar. Saç telleri doğal olarak yumuşacık olur.
  • Bıttım sabunu yararları, tüm vücut için geçerlidir. Saçlar bıttım sabunuyla yıkanırken aslında tüm vücut da sabunla yıkanmış olur. Bu sayede sabunun antiseptik özelliği sayesinde, tüm vücut cildi de korunmuş olur.
  • Bıttım sabunu kullanımında egzama, ergenlik sivilceleri ve mantar gibi cilt hastalıkları tedavi olur. Tedaviye destek ya da tam tedavi ürünü olarak bıttım sabunu önerilir. Bu hastalığın şiddetine göre karar verilecek bir konudur. Yeni başlayan cilt hastalıklarında bıttım sabunu çok etkili olur ve ilaç kullanımına gerek kalmaz. 
  • Varis şikâyetleri olan kişiler için de bıttım sabunu çok tavsiye edilen bir şifa kaynağıdır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu faydalarını görebilmek için önerilen kullanma talimatlarına uyulması gerekir. Bıttım sabunu kullanırken asla başka bir şampuan ya da herhangi bir kimyasalın saça değmemesi gereklidir. Bu süreçte saça bir işlem yapılmamalıdır. Bıttım sabunu kullanırken saçlar 2 günde bir yıkanmalıdır. Bu sayede saçlar yıkamanın olmadığı gün bıttım yağıyla beslenebilir ve daha sağlıklı bir hale gelebilir. Vücut kullanımı için bıttım sabunu her gün gece yatmadan önce kullanılmalıdır. Vücutta ve saçta bıttım sabunu kullanıldığında, durulama işlemine her seferinde geç kalınmalıdır. Bıttım ciltte ve saçta en az 5 dakika bekletilmelidir. Bu sayede bıttım sabunu faydaları daha iyi görülebilmektedir.

Bıttım Sabununun Doğal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Siirt bıttım sabunu satın alırken bunun için bir test imkânı yoktur. Mutlaka denemek için alım yapılması gerekir. Fakat daha öne hiç bıttım sabunu kullanmayan bir kişinin yine bunu anlaması güç olabilir. Bunun için mutlaka markası ve sertifikası olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde emin olunan bir alışveriş yapılabilir.

Bıttım Sabunu Saçta Alışkanlık Yapar mı?

Bıttım sabunu saça iyi gelir. Saç bu sabuna alışır ve gelişir. Bu kadar başarılı bir ürünü zaten kullanıcı bırakmak istemez. Saç da bıttım sabunu kullanımına son verildikten sonra elbette eski haline dönecektir. Bunun için süreç saçtan saça değişkenlik göstermektedir. Saçlar beyazlarına geri dönecek ve dökülme problemleri yine başlayacaktır. Kepek sorunu da keza aynı şekilde tekrar nüks edecektir. Bu olumsuz sürece yeniden ger dönmemek adına saçların bıttım sabunu ile yıkanması daha mantıklı olacaktır. Siirt bıttım sabunu satın almak, doğanın çok özel bir mucizesine sahip olmak demektir.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr