SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu İle Her Zaman Genç Kalın

Bıttım Sabunu İle Her Zaman Genç Kalın

Siirt bıttım sabunu, ülkemizde üretilen en doğal ve en etkili ürünlerden bir tanesidir. Mardin bölgesinde de üretiliyor olmasına rağmen, Siirt şehrinde üretilen çok daha etkilidir. Bölgeden bölgeye üretimde farklılıklar ve farklı etkiler meydana gelebilmektedir. Bıttım sabunu pek çok cilt sorununa çözüm sağlar fakat daha çok saç dökülmelerinde kullanıldığı bilinmektedir. Süper marketlerde de bulabilecek olsanız da, piyasada ticari olarak kullanılan bu ürünlere itibar etmek yerine, aktarlardan temin etmeniz önerilmektedir. Bu sabunun yararları saymakla bitmez. En önemli özelliği ve aynı zamanda bu sabunu diğer sabunlardan ayıran başlıca özelliği, içeriğinde asla kimyasal kullanılmıyor oluşudur. Buna ek olarak bu sabun antiseptik özelliği ile cildi temizleme özelliğine de sahiptir. Bıttım sabunu faydaları çoktur fakat bu ürün henüz değeri tam olarak anlaşılamayan bir el yapımı üründür. Fakat sabunun kullanıldığı süre boyunca başka cilt ve saç ürünü kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü bu durumda sabun etkisini kaybetmektedir.

Bıttım Sabunu Yararları ve Etkileri

Bıttım sabunu satın aldıktan ve kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra vücudunuzdaki ve saçınızdaki değişimleri görebilirsiniz. Sabunun saça faydaları arasında saç dökülmelerini önlemesi, kelliğe çözüm sunması başlıca özelliklerdir. Siirt bıttım sabunu aynı zamanda saç derisindeki tahriş ya da yaraları tedavi eder, saç derisini güçlendirir, yıpranmış saç tellerini onarır ve canlandırır. Kullanımdan sonraki iki – üç hafta içinde değişimi fark edeceğinizi garanti ediyoruz. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bıttım sabunu faydaları bakımından zaman içinde çok daha fazla kişi tarafından keşfedilecek ve kullanılacaktır. Cilt için kullanımı farklı cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek içindir. Aynı zamanda gözenekleri açarak cilde nefes aldıran bıttım sabunu, cildi arındırarak akne oluşumunun da önüne geçmektedir. Özel bir kullanım önerisi olmayan bu sabun için kullanım konusunda dikkat edilmesi gereken yalnızca düzenli kullanımdır. Düzenli kullanarak siz de cildinizdeki ve saçlarınızdaki sağlığı, güzelliği ve canlılığı fark edeceksiniz.

Bıttım Sabunu Kullanım Önerileri

Aktara gidip bıttım sabunu satın aldıktan sonra, yapmanız gereken haftada en çok üç defa kullanmaktır. Saç derinize birkaç dakika masaj yaparak kullanabileceğiniz bu ürünün etkili olabilmesi için yalnız başına kullanılması gerekmektedir. Ayrıca durulama kısmına geçtiğinizde saçınızda sabun kalıntısı kalmadığından emin olmalısınız. İyice durulanmayan saç derisine sabun yapışarak kurur ve gözeneklerin nefes almasını zorlaştırabilir. Düzenli kullanımda cansız saç tellerinizi, kepeklenme ve kaşınma sorununuzu artık geride bırakabilirsiniz. Akne ve siyah noktalar için de kullanabileceğiniz bu sabunu, yüzünüze köpürterek uygulamalı ve ardından yüzünüzü soğuk su ile iyice durulamalısınız. Günde iki defa sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere kullanımı idealdir. Bunun yanı sıra sırt bölgesinde de iç rahatlığı ile kullanılabilen bu sabun, aynı zamanda varisi tedavi edici özelliğe de sahiptir. Her banyo esnasında varis olan bölgelere uygulayarak Düzenli kullanımda olumlu sonuç almanız mümkündür. Cildinizde sedef yahut egzama gibi rahatsızlıklar mevcut ise, yine bıttım sabunundan yardım alabilirsiniz. Oldukça zahmetli şekilde üretilen bu sabun, gerçekten de son derece mucizevi bir üründür.

Bıttım Sabunu Üretim Aşamaları

Çitlembik olarak da bilinen bıttım meyvesi eylül ayı sonlarına doğru olgunlaşır ve yöre halkı tarafından tek tek toplanarak ayıklanır. Bıttımlar çürük ve eziklerden arındıktan hemen sonra yıkanarak bir hafta kadar kurumaya bırakılır. Ardından bir kazana konularak sıcak su eklenerek yoğrulur. Yoğurma işlemi toplamda 2 saat civarında vakit almaktadır. Bundan sonra bıttımlar yavaş yavaş yağlarını salmaya başlar. Bu yağlar ayrı bir kapta toplanır. Daha sonraki aşamalarda da toplanan yağlar bu yağlar ile birleştirilecektir. Yoğurma işlemi sonrasında bir gün daha bekletilir. Daha sonra tüm bekletilen bıttımlar kazana eklenir. Sıcak su ve kül eklendikten sonra yağlar buharlaştırma tekniği ile elde edilerek diğer yağ kabına eklenir. Bıttımların yağı kaynatılmaya başlandığında bir yandan da KOH çözeltisi – tamamen doğal – başka bir kapta kaynatılır. Daha sonra kaynayan bıttım yağına peyderpey dökülür ve sabunlaşmaya başlaması beklenir. Bu aşamadan sonra sabunlar tam soğumadan büyük kalıplara boşaltılır. Bu büyük kalıplarda soğuyan ve sertleşen sabunlar kalıptan çıkartılır ve uygun boyutlarda dilimlenir. Bu zahmetli işlemler sonrasında ortaya tamamen doğa bıttım sabunları çıkar.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr