SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal Mucize Bıttım Sabunu

Doğal Mucize Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu genellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Siirt ve Mardin ilçelerinde üretimi yapılan bir sabundur. Hammaddesi Menengiç yapraklarının yağlarından elde edilmektedir. İçeriğinde aktif bileşenleri barındırmakta ve doğal aroma esansı ile hoş kokulu bir sabundur. Diğer üretimi fabrikalarda yapılan sabunlarla kıyaslanamaz. Genelde sabunların yapımında yağlar ve bir takım bileşenler kullanılarak makinelerde üretimi sağlanmaktadır. Bıttım sabunu büyük kalıplar halinde elle yoğrularak geleneksel yöntemlerle hazırlanır. Organik sabun olması sebebiyle tercih sebebi olmaktadır.  Siirt ilçesinde kullanılmaya başlayan sabun daha sonra yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarmış ve ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır.  Şampuan kullanan kişiler bıttım sabununun faydalarını bilmediğinden olsa gerek sabun henüz çok bilinmemektedir. Sabunun hiçbir yan etkisine rastlanmamıştır.  Bebeklerde bile rahatlıkla kullanılacak kadar saftır.  Bıttım sabununun ünü arttıkça sahteleri de üretilmeye başlanmıştır.  Güvenilir yerlerden ürünün satın alınması son derece önem taşımaktadır.  Türkiye’de bazı illerde kurulan yöresel pazarlarda hiç bilinmeyen Bıttım sabunu da satışa çıkmaktadır. Adını ilk kez duyup kullanmak isteyen müşterilere sunulmaktadır. Kullananlar ve faydasını görenler sabunu tavsiye ederek de günden güne kullanan sayısı artmaktadır.

Bıttım Sabunu Faydaları

Cilt hastalıkları sorunlarıyla karşılaştığınızda şifa olarak Siirt bıttım sabunu önerilmektedir. Cilt  mantarı  hastalığı ağrı, kızarıklık kaşıntı ile meydana gelen bir hastalıktır. Mantar tedavisinde bıttım sabunu kullanıldığında mantar iyileşme gösterecektir. Ayaklarda ve tırnaklarda oluşan mantar içinde etkilidir.  Egzama hastalığı psikolojik nedenlerle ortaya çıkabileceği gibi toplum içerisinde sıkça rastlanan bir hastalıktır. Egzama hastaları da sabunu kullandığında hastalığa çare olmaktadır. Sivilceleri yok etmekte son derece başarılıdır. Vücuttaki yağlardan kaynaklanan sivilce sorunu sabunun kullanılmasıyla cildin yağ dengesi normale dönecek  hem sivilcelerden kurtulma imkanıyla hem de yeni sivilcelerin çıkmasını önleyeceğinden tercih sebeplerinden biri olmaktadır.  Cildin kırışıklık etkilerinin azaltarak, cildin doğal  güzelliğe kavuşmasında etkilidir. Daha önceden oluşmuş yara izlerini de yok eder.  Antiseptik özelliği sayesinde saç diplerine ve hastalıklı cildin iyileşmesine etki eder. Antiseptik  bakterilerin oluşumunu engellemektedir.  Varisler daha çok bacaklarda meydana gelen bir damar hastalığıdır. Tedavi edilmediğinde ayakta kaldıkça varis ağrı yaparak günlük hayatı olumsuz etkilemektedir. Varisli bacak bölgesine masaj yaparak uygulandığında dinlendirici özelliği ile hastaya iyi gelmektedir.  Sedef hastalığı bulunan hastalar da  düzenli olarak kullandığında tedavisi olumlu olmuştur. Saçlar açısından da bir çok faydası bulunmaktadır. Kesinlikle saç dökülmesini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Saçları genetik sebeplerden dökülmeye başlayan kişiler kullandığında dökülme duracak ve genetikliğin kurbanı olmayacaklardır.  Kepek oluşumunu engellediği gibi kepek sorunu olan kişilerde kepek artık sorun olmaktan çıkacaktır.  Saçları beslediği için ayrıca başka ürün kullanmaya gerek kalmayacaktır. Saçlara yumuşaklık vereceği için saç kremlerine gerek kalmayacaktır. Saçları yıpranan kişiler düzenli olarak kullandığında yıpranma ve kırılma sorununu da yok edecektir. En büyük sorunumuz beyaz saçlarımızın çıkmasıysa beyaz saç oluşumunu engelleyerek saçların diplerden eski renginin çıkmaya başladığı görülmektedir. Duşta bıttım sabunu kullanarak vücudun dinlenip rahatladığını fark etmeye başlayacaksınız.  Sabun şifa dağıtmaktadır. Ucuz ve doğal oluşu gibi sebeplerle ve faydalarıyla kısa zamanda bütün cilt ve saç sorunlarından kurtulmak mümkün olmaktadır. Görüldüğü üzere bittim sabunun faydaları fazlasıyla göz doldurmaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılırsa Faydası Görülür ?

Başlı başına şifa kaynağı olan bıttım sabunu doğru kullanılmadığında başarılı sonuçlara ulaşmakta mümkün olmamaktadır. Bittim sabunu saça uygulanırken mutlaka saç diplerine parmak uçlarıyla yedirilmelidir. İyice köpürdükten sonra saçta 3-5 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Saçlar 2 günde bir yıkanmalıdır. Saç diplerinde kalan sabun artıkları fayda sağlayacağından üzerinde önemle durulan konunun başında saç yıkama sıklığının gün aşırı olacak şekilde uygulanmasıdır. Diğer kimyasal ürünlerin kullanılmasından sakınılmalıdır. Şampuan ve saç kremi gibi ürünler sabun kullanıldığı süre boyunca asla kullanılmamalıdır. Tavsiyelere uyulduğu süre fayda sağlanmaya en kısa süre içerisinde başlanacaktır. İlk zamanlarda saçlar sert olabilir ama kullandıkça saç sabuna alışacak ve normal halini almaya başlayacaktır. Vücut içinde kullanıldığında da aynı şekilde sivilceyse sivilcenin üzeri, egzama yada mantarsa o bölgelere masaj yapılarak uygulanmalıdır. Şifa kaynağı olan sabunla saç ve cilt sorunları mucizevi bir şekilde ortadan kalktığına şahit olunacak bir sabundur. Kısa sürede sonuç alındığında bittim sabunu satın al diye yakınlarınıza tavsiyelerde bulunabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr