SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Günümüzün Şifacısı Bıttım Sabunu

Günümüzün Şifacısı Bıttım Sabunu

Günümüzde eski zamanlardan kalan en doğal şifalı ürünlerden biri de bıttım sabunudur. Bıttım sabunu eski çağlardan beri şifa için kullanılmıştır. Bu sebeple bu doğal ürün Güney Doğu Anadolu Bölgesi’den tüm dünyaya ulaştırılmaktadır. Güney Doğu Anadolu’da bıttım sabunu ile ünlü şehirler Siirt ve Mardin’dir. Bu illerde hâlen doğal yöntemlerle bu doğal bıttım sabunu üretilmeye devam ediyor. Eskiye göre özelliğinden hiçbir şey kaybetmeden organik olarak alıcıya sunuluyor. İçeriği gibi üretim yöntemi de son derece doğal olan bu sabun bıttım ağacının meyvelerinden yapılıyor. Bu ağaç bazı yörelerde menengiç ya da çitlenbik adlarıyla biliniyor. Bıttım sabunu üretilirken bıttım ağacının yaprakları ve meyvelerinin yağı kullanılıyor.

Bıttım Sabununun Faydaları

Siirt bıttım sabunu birçok cilt hastalığına ve cilt problemlerine iyi geliyor. Kozmetik olarak da çok etkili bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Siirt bıttım sabunu bu önemini menengiç yani bıttım meyvesinin yağından alınıyor. Bıttım meyvesi çok eski çağlardan bu yana yara ve yanık tedavisinde kullanılıyor. Bu bitkinin sağlık açısından faydasını unutmayan yöre halkı evinde ve doğal yöntemlerle bu şifalı sabunu üretiyor. Bu sabunu üretirken kesinlikle herhangi bir makine ve kimyasal ürün kullanılmıyor. hem üretim aşaması hem de içeriği bu denli doğal olan bıttım sabununu herkes rahatça kullanabilir.

Saç Dökülmelerine Bıttım Sabunuyla Çözüm

Bıttım sabunu ciltle ilgili birçok probleme çözüm getiriyor. Bıttım sabunu faydaları arasında saç dökülmesi gibi önemli problemler de yer alıyor. Günümüzde birçok kişi saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya geliyor ancak bu problemi en pahalı şampuan ve besleyici ürünlerle bile gideremiyor. Bu durumda imdada Siirt bıttım sabunu yetişiyor. Bıttım sabununun farkı saç derisini tedavi etmesinden geliyor. Saçlar bu sabunla yıkandığında zamanla saç derisindeki tahribat iyileşiyor ve daha sağlıklı hâle geliyor. Saç derisindeki cilt problemleri saçların dökülmesine sebep olduğundan bu sabun saç derisindeki dökülmeye yol açan etkenleri ortadan kaldırıyor. Böylece saç dökülmesi sorununa kökten çözüm getirmiş oluyor. Saçlarım dökülüyor diye tedirgin olanların gönül rahatlığıyla kullanabileceği bıttım sabunu doğru kullanıldığında önemli ölçüde fayda sağlıyor.

Cilt Hastalıklarına Bıttım Sabunu

Birçoğumuz zaman zaman bazı cilt problemleri yaşarız. Bunların bir kısmı süregelen cilt hastalıkları olup bir kısmı da mevsim değişikliklerinde ortaya çıkan geçici cilt sorunlarıdır. Bu sorunlardan kurtulmak için farklı arayışlara girdiğimiz de doğrudur. Pahalı kozmetik ürünler, çeşitli kimyasal içerikli etkenler kullanarak bu cilt problemlerini gidermeye çalışırız. Ne var ki cildimiz bu konuda hassastır ve kimyasal içerikli ürünlerden zaman içinde zarar görebilir. Bu durumda hem son derece organik hem de herhangi bir olumsuz etkisi olmayan cildi besleyen bıttım sabunu imdadımıza koşuyor.

Ciltte oluşan sivilceler çoğu zaman baş etmesi zor cilt sorunları arasında yer alır. Bu sivilcelerin oluşum sebebi cildin yağlanmasıdır. Yağlı ciltlerde oluşan sivilcelerin diplerinde de bakteri üremesi görülür. Böyle bir durumda bıttım sabunu faydalarından yararlanabiliriz. Siirt bıttım sabunu satın al arak cildinizde oluşan sivilce, akne ve herhangi bir cilt sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Cilt Hastalıkları İçin Bıttım Sabunu Kullanımı

Cilt bakımının yanında cilt hastalıkları için de bıttım sabunu satın alıp kullanabiliriz. Egzama, mantar, mayasıl, sedef ve deri dökülmeleri gibi sorunlara bıttım sabunuyla çözüm bulabilirsiniz. Bu sabunun antiseptik özellikte bir sabun olması onun cilt hastalıklarına karşı tedavi aracı olarak kullanılmasını sağlıyor. Antiseptik yani mikrop öldürücü olması bu hastalıkların temelinde yatan mikrobik durumları gideriyor. Böylece bu kaşıntılı cilt hastalıklarından bu doğal sabun yardımıyla doğadan gelen şifayla kurtulmanız mümkün oluyor.

Bıttım Sabununu Kimler Kullanır?

Doğal ve şifalı bir sabun olan bıttım sabununu herkes kullanabilir. Hiçbir yan etkisi olmadığı bilinen bıttım sabununun kullanımında sakıncalı bir durum yoktur. Sadece ciddi bir sağlık sorunu olanlar bu ürünü kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Bunun dışında bıttım sabunları doğal ürünler olduğundan sakıncalı değildir.

 Kozmetik sektörünün gelişmediği zamanlarda bu sabunlar tek temizlik ürünüydü. Eskiden büyüklerimizin bu tarz sabunlar kullandığını görür ancak renkli ve kokulu kimyasalları bu doğal ürünlere tercih ederdik. Zamanla cilt problemlerinin yaygınlaşması ve insanların bilinçlenmesiyle bu doğal ürünler hak ettiği ilgiyi görmeye başladı. Artık doğal ürünler daha fazla ilgi görüyor ve alıcı buluyor. Fakat bu konuda da piyasada doğal ürün ya da bıttım sabunu adı altında sahte bıttım sabunları yer alabilir. Bu sabunları güvenilir yerlerden ya da internet sitesinden alabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr