SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Cildi Güzelleştiriyor

Bıttım Sabunu Cildi Güzelleştiriyor
Bıttım sabununu tarihte ilk kez üreten ve kullanan toplum Sümerlerdir. Bu doğal sabunun günümüze kadar gelmesindeki sebep ise Sümerlerin yazıtlarda bu sabunun yapılışı ve kullanılışını yazmalarıdır. Dolayısıyla hala günümüzde bıttım sabunu doğal bir şekilde üretilmektedir.

Doğal sabunlar kategorisinde bulunan bıttım sabununun birçok faydası bulunmaktadır. Bu sabun genellikle Güneydoğu Anadolu illerinde yetiştirilmektedir. Özellikle Siirt bıttım sabunu olarak üretilen sabunlar Mardin ve Şanlıurfa illerinde de üretilmektedir. Genellikle cilt hastalıklarında birçok fayda gösteren bıttım sabunu doğal olarak kullanıldığında etkileyici sonuçlar vermektedir. Halk arasında menengiç bitkisi olarak bilinen bitkinin yağlarından üretilen bıttım sabunu cilt kategorisinde birçok fayda göstermektedir. Özellikle cilt kaşıntıları, egzama, deri döküntüsü gibi sağlık sorunlarına iyi gelirken saç dipleri ve saç hastalıklarına da iyi gelmektedir. Bıttım sabunu faydalarında saç kategorisinde bulunan bir ilginç özellik de beyaza dönen saçların eski rengine geri dönmesidir. Bıttım sabunu düzenli kullanıldığı takdirde beyaza dönen saç renklerinin eski rengine dönüşmesi mümkündür. Özellikle doğal bıttım sabunları kullanımı cilt için oldukça fayda göstermektedir. Bıttım sabunu satın almak için en çok dikkat edilecek unsur doğal olmasıdır. 

Bıttım Sabunu Özellikleri
Bıttım sabunu birçok cilt sorununa fayda sağlamaktadır. Genellikle bazı insanlar cilt sorunlarını kozmetik ürünler ile çözmeye çalışmaktadır. Fakat piyasa üzerindeki bazı kozmetik ürünler her cilt tipine uyum sağlayamamaktadır. Dolayısıyla bıttım sabunu doğal bir sabun olduğundan dolayı her cilt tipine uyum sağlamaktadır. Fakat bıttım sabunu kullanırken dikkat edilmesi gereken bir unsur da sabunu kullanırken başka bir ilaç veya krem kullanmamak gerektiğidir. Bıttım sabunu faydalarında olumlu etki sağlayanlar genellikle doğal bıttım sabunlarıdır. Bıttım sabunlarının doğal olanları da Siirt bıttım sabunu ve çevre illerinde hazırlanmaktadır. Bıttım sabunu yapılışı ise yine doğal materyaller ile yapılmaktadır.

 Bıttım Sabunu Yapılışı

 • Bıttım sabunu doğal bir sabundur.
 • Tamamen doğal yöntemler ile hazırlanan bıttım sabunu öncelikle bitki yetiştirmek ile başlamaktadır.
 • Başka bir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan bıttım sabunu yapılışı da oldukça zorlu aşamalardan geçmektedir.
 • İçerisinde kimyasal madde bulunmadan yapılan bıttım sabunu yapılışı şu şekildedir;
 • Öncelikle menengiç bitkileri dalından özenli bir şekilde toplanmaktadır.
 • Daha sonra bu bitkiler güneşte kurutulmaktadır.
 • Kurutulan bu bitkilerin yağları birbirinden ayrıştırılmaktadır.
 • Ayrıştırma işlemlerini yapmak içinse bitkilere su ilave eklenerek kaynatılmaktadır.
 • Dolayısıyla yağ ve bitki kabukları birbirinden ayrılmakta ve yağ su yüzeyine çıkmaktadır.
 • Su yüzeyine çıkan yağ ve bitkiler birbirinden ayrılarak ayrı bir kazan içerisinde tekrar kaynatılmaktadır.
 • Kaynama işlemi ile birlikte ortaya çıkan karışım da sabun kalıplarına dökülmektedir.
 • Sabun kalıplarına sıvı halde dökülen karışım kuruduktan sonra ambalajlanarak satışa hazır hale getirilmektedir.

Kuruyan menengiç bitkileri dolayısıyla hiçbir katkı maddesi veya kimyasal eklenmeden doğal bir şekilde sabun elde edilmektedir.

Bıttım sabunu faydalarından cilde etkileri doğal bir yöntem ile iyileştirme sağlamaktadır. Bazı üreticiler bıttım sabunlarına kimyasal ilave etmektedir. Fakat kimyasal ilave edilen bıttım sabunları faydasını gösterememektedir. Dolayısıyla da bıttım sabunlarının en doğal olanları makbuldür. Doğal bıttım sabunlarını elde etmek için de Güney Doğu Anadolu illerinden ve özellikle Siirt ilinde yetiştirilen ve üretilen bıttım sabunlarından satın almak her zaman daha doğru bir karar olacaktır. Bıttım sabunu satın almak için web sitemizden faydalanabilirsiniz. Doğal bıttım sabunu satış hizmeti veren web sitemiz sizlere bu imkânı sağlamaktadır. Cilde ve saç derisine iyi gelen doğal bir sabun olan bıttım sabununu rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Her cilt tipine uyum sağlayan bıttım sabunu sivilce, akne, kaşıntı, egzama gibi sorunlara çözüm getirirken saç derisine ve yapısına da olumlu sonuçlar vermektedir. Bunun yanı sıra anti bakteriyel özelliği ile cilt üzerinde bulunan mikropları kırıcı ve cildi temizleyici özelliği bulunmaktadır. Bıttım sabunu faydalarından yararlanmak için kesinlikle %100 doğal üretimli olan türlerinden faydalanmanızı önermekteyiz. Doğal materyaller ile hazırlanan bu sabunun yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat bıttım sabununu kullanırken hiçbir ek ilaç kullanmamak uzmanların önerisi olan bir durumdur. Düzenli bir kullanım halinde bıttım sabunu etkisini gösterebilmekte ve yine düzenli kullanım halinde cilt üzerindeki faydaları hızlı bir şekilde göstermektedir. Bıttım sabunu satın almak için web sitemiz ile sipariş verebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr