SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunuyla Saç Dökülmesine Son

Bıttım Sabunuyla Saç Dökülmesine Son

Bıttım sabunu diye bildiğimiz sabunun ana maddesi bıttım bitkisidir. Bu bitki yabancı olduğumuz bir bitki değil aslında. Bazı yörelerde menengiç ve çitlenbik diye bilinen bitkinin o yöredeki adı bıttımdır. Cilt problemleri için bıttım kullanımı yeni bir icat değildir. Eski dönemlerde insanlar modern tıp gelişmemişken ve kozmetik sektöründen binlerce yıl öncesinde yaralarını bıttım bitkisinin yağıyla tedavi etmişler. Kendi geleneksel yöntemleriyle bu meyvenin yağını ve yapraklarının yağını yaralara sürmüşler ve bu şekilde şifa bulmuşlardır. Zamanla kozmetik sektörü gelişmiş bu doğal şifa yöntemlerinden uzak düşmüşüz. Cilt bakımı için kullandığımız ürünler cildimize çok büyük zararlar veriyor. Üstelik bir tane yetmiyor onlarca kimyasal ürünü cildimize sürmek zorunda kalıyoruz. Yani hem cebimize hem de cildimize yazık oluyor. Bıttım sabunu ise tek başına hemen bütün cilt sorunlarına şifa oluyor.

Doğal Bıttım Sabununun Faydaları

Bıttım sabununun cilde pek çok faydası var. Eğer sivilceleriniz var ve bugüne kadar birçok ürün kullandınız ve hâlâ sivilce sorununuz çözülmediyse bir de Siirt bıttım sabununu deneyebilirsiniz. Bu sabun sivilceleri ve ona sebep olan bakteri ve mikropları öldürür. Böylece sivilce sorununu kökünden çözmüş olur. Sivilce sonrasında oluşan lekeleri de bu Siirt bıttım sabunuyla tedavi edebilirsiniz. Bunu dışında her türlü akne ve cilt problemine bu doğal sabunu kullandığınızda etkisini kısa sürede göreceksiniz.

Cildinizde egzama, mayasıl, sedef, mantar gibi cilt hastalıkları ve döküntü, kaşıntı varsa bunlar için de Siirt bıttım sabunu kullanabilirsiniz.

Bıttım sabunu faydaları arasında cilt yaralarını da sayabiliriz. Cildinizde yara veya yanık varsa da bıttım sabunu kullanabilirsiniz. Bu sabunun içeriğindeki menengiç antiseptik bir bitki olduğundan eski çağlardan bu yana mikrop kırıcı ve yara ilacı olarak kullanılmıştır. Eskiden doğal yöntemlerle bu bitkinin yağı çıkartılarak yaralara sürülür ve iyileşmesi sağlanırmış.

Saç dökülmesi probleminiz varsa başka ürün kullanmadan bıttım sabununu kullanabilirsiniz. Bu sabunu devamlı olarak kullanmak saçlarınızın dökülmesini engelleyecektir. Çünkü saç dökülmelerinin çoğu cilt problemlerinden kaynaklanır. Ciltteki gözeneklerin kapanması ya da cildin tahriş olması saç dökülmelerine sebep oluyor. Saç dökülmelerinin %20’lik bir kısmı genetik olmakla birlikte geri kalanı cilt sorunlarından kaynaklanır. Gözenekleri kapanan ve nefes alamayan cilt tıkanır ve saçlar dökülmeye başlar. Bu durumda devreye bıttım sabunu girer. Kapanan gözenekleri açar, cilde nefes aldırır, ferahlatır ve canlandırır. Böylece saç dökülmelerinin de önüne geçer.

Bunun dışında saç kırılması, matlık ve kepek gibi problemleriniz varsa bu sabunu kullanmanız sorunlarınızın çözümünde size fayda sağlayacaktır. Saçlarınızın kırılmadan uzamasını doğal bıttım sabunu ile sağlayabilirsiniz. Bunun için başka bir ürün kullanmadan bıttım sabununa devam etmelisiniz. Başka bir ürünle birlikte kullanmak bu sabunun etkisini azaltacaktır.

Menengiç(bıttım) sabununun beyazlayan saçların tekrar kendi rengine dönmesi için de sürekli olarak kullanılmalıdır. Bu sabununun beyazlayan saçları eski rengine döndürme süresi olarak yaklaşık 8 ay kullanılması öneriliyor.

Varisli bacaklar doğal kabak lifi ve bıttım sabunuyla ovulursa bacakların rahatladığı görülür.

Bıttım sabunu faydaları henüz bitmiş değil. Ciltteki herhangi bir yanık ya da yara tedavisinde akla gelebilecek ilk ürünler arasında menengiç sabunu yer alıyor. Cilt yaraları için bıttım sabunu satın alıp cildinize uygulayabilirsiniz. Yaraların mikrobunu kırar ve kısa sürede iyileştirir. Çünkü bu sabununun ana maddesi olan bıttım ya da menengiç yağı antiseptiktir. Antiseptik oluşu nedeniyle mikropları kırar ve yaraları çabucak iyileştirir.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Bıttım sabunuyla siz de cildinizdeki yara ya da sivilce gibi problemleri iyileştirmek ve evinizde doğal yollarla bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız hakiki bıttım sabunu satın alıp kullanabilirsiniz. Hakiki bıttım sabunu her yerde bulunmaz. Hatta piyasadaki bıttım sabunlarını çoğu sahtedir. Bu sabunlar bıttım sabunu diye satılsa da içeriğinde genelde zeytinyağı bulunur. Ayrıca koku vermesi için çeşitli esanslar kullanılır. Oysa hakiki bıttım sabununda bu etkenler kullanılmaz. Sadece menengiç bitkisi ve yağı kullanılır. Herhangi bir esans ve kimyasal madde içermeden %100 doğal olarak üretilir.

Bütün bu noktalara dikkat ederek bıttım sabunu alırken çok dikkatli olmalısınız. Üzerindeki bilgileri iyi okuyup PH değerine bakmalısınız. Güvenilir bir yerden ve internet sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Bıttım Sabunu ve Yan Etkileri

Bıttım sabununun herhangi bir yan etkisi yoktur. Herkes kullanabilir. Sadece ciddi bir sağlık probleminiz varsa doktora danışmadan kullanmamalısınız.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr