SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal Mucizeler Ve Minik Dokunuşlar

Doğal Mucizeler Ve Minik Dokunuşlar

Doğal mucizeler gizli alanlarında hayatımıza girecekleri ve onu güzelleştirecekleri anı beklerler. Tüm bitkiler bu mucizenin en önemli üyeleridir. Siirt ilimizde yetişen ve halk arasında Çitlembik diye bilinen, yapraklarından ve meyvesinden faydalanılan bu bitki mucizenin bir diğer adıdır.

Bu bitkinin toplanarak işlenmesinden elde edilen yağ bizi bıttım sabunu ile tanıştırır. Geleneksel yöntemlerle üretilerek banyolara giren küçük bir ecza deposu olan ürün pek çok farklı sıkıntıya deva olur. Siirt bıttım sabunu üretilirken farklı malzemeler kullanılmaz. Bu sabunun üretim sürecinde her etap el yapımıdır. Ürünün içine katılan menengiç yağı farklı sabunlar ile bıttım sabunu arasındaki farkın ana sebebidir. Siirt dışında üretilen bıttım sabunlarında menengiç yağı yerine zeytinyağı kullanılmaktadır. Bıttım sabunu satın al seçeneği ile Siirt’ten evinize gelecek sabunlar el, yüz, cilt ve saç için kullanılacak şekilde hazırlanmaktadır.

Bıttım Sabunu Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey

Tadı çok beğenilen bıttım meyvesi aslında bir kuruyemiş çeşididir. Bitkiden gelen doğal sağlık hem bölge halkının hem de tüm dünyanın takip ettiği bir konudur. Bıttım sabunu faydalarından birkaçı şu şekilde sıralanabilir.

 • Cildi temizler,
 • Saç dökülmelerini engeller,
 • Kafa derisinde oluşan tahriş yani kepek oluşumunu önler,
 • Beyazlaşan saça renk verir,
 • Cansızlaşan saçların güçlenmesini ve doğal parlaklığına kavuşmasını sağlar,
 • Egzama ve mantar gibi kaşıntılı deri hastalıklarının tedavisini yapar,
 • Derinin ihtiyacı olan nemi sağlar,
 • Gözenekleri temizleyerek derinin hayat bulmasını sağlar.

Doğal bir mucize olarak düşünebileceğiniz sabun ile yapılan cilt temizlikleri ile cilt hava alır. Tüm günün kiri ve yapılan makyajlar nedeniyle havasız kalan cilt düzenli olarak yapılan bıttım sabunu temizliği ile yeniden ışıldar. Özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan sivilcelerin tedavisinde de kullanılan sabun ile doğal nem dengesine kavuşan cilt kısa sürede sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Cilt hastalıkları arasında giren ve yaşattığı kaçıntı ile insanı çileden çıkartan mantar ve egzama gibi hastalıklara da birebir gelen buttum sabunu önce

 • Kaşıntıdan kurtulmaya,
 • Daha sonra derinin ihtiyacı olan nemi kazanmasına ve
 • Son olarak da mikroplardan arınmaya neden olarak sıkıntının kökünden halledilmesini sağlar.

Saç Dökülmeleri İçin Doğal Çözüm

Saç dökülmelerinde etkili bir sonuç elde edilmesini sağlayan Siirt bıttım sabunu bu özelliği ile ekonomik açıdan da etkili bir çözümdür. Saç dökülmesi yaşayan kişiler bu işe tonlarca para harcamakta ve istedikleri sonuca da bir türlü ulaşamamaktadır. Piyasalarda bulunan şampuan ve saç serumları kimyasal maddelerle takviye edilirken bıttım sabunu tamamen doğal yöntemlerle hazırlanmaktadır. Bu sabunu düzenli kullananlar arasında yapılan araştırmalar ile sorunun %90 oranında çözüme kavuştuğu gözlemlenmiştir.

Saçınız mı beyazlıyor?

Yaş ilerledikçe saça renk veren pigmentlerde azalma ortaya çıkar. Saçların beyazlaması ve güçsüzleşmesi olarak karşımıza çıkan bu sorunda da saçların kimyasal maddelerle boyanması bir çözüm seçeneğidir. Ancak uzayan ve alttan çıkan beyaz saçlar boya işleminin sık aralıklarla yapılmasını gerektirir ki bu da istenmeyen bir durumdur. Bıttım sabunu faydaları arasında renk pigmentlerini çoğaltarak saçın renk almasını sağlamak da yer almaktadır. Bu arada saç güçlenir ve kepek oluşumu da önlenir. Ana maddesi meyve olan ürünün bilinen bir yan etkisi yoktur. İleri safhada kanser hastalığı yaşayan kişilerin ise önce doktorlarına danışmaları ve onay üzerine sabunu kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Kozmetik ürünleri ve bu renkli dünya kadınların asla vazgeçemedikleri ve çok fazla para harcadıkları bir alandır. Bıttım sabunu satın almak isteyenler online olarak sipariş verebilirler. Düzenli olarak kullanılan sabunun etkileri cilt üzerinde kısa sürede görülebilir. Serin ve kuru yerde saklanacak olan sabun uzun süre tazeliğini ve özelliklerini kaybetmez. Doğal sabunlar günümüzde yeniden ilgi görmeye başlamıştır. Siz de kendinize bir hediye verebilir ve doğal bıttım sabunu ile tanışabilirsiniz. Cildinize ve saçlarınıza yapacağınız bu iyilik ile ışıltınıza tekrar kavuşarak girdiğiniz her yerde fark edilir olabilirsiniz.

 • Cildiniz,
 • Teniniz ve
 • Saçlarınız en iyi malzemelerle temizlenmeyi hak ediyorlar.

Özellikle yaz mevsiminde açık ayakkabı giymeye başlamadan önce kötüleşen ayak topuklarınızı ve kısa kollu gömleklere başlamadan önce de dirseklerinizde oluşan sertleşmeleri bıttım sabunu kullanarak bertaraf edebilirsiniz. Cildinizin yumuşaklığı ve saçlarınızın ışıltısı sizi çok mutlu edecek.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr