SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal Yapısı ve Faydaları İle Bıttım Sabunu

Doğal Yapısı ve Faydaları İle Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu Siirt ilinde yetişen çitlembik yapraklarından elde edilen çitlembik yağından yapılır. Geleneksel ev yöntemleri ile yapılır. Doğal ve organik bir sabundur.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretilir?

Sabunun içeriğinde sadece menengiç yağı vardır. menengiç yağı da ağaçlarda yetişen bıttımlardan alınır. Bıttım ağaçları Siirt fıstık ağaçlarının aşılanmamış halidir. Bıttımlar ezilerek çıkarılan bıttım yağı sabun haline getirilir. Bu süreçte başka bir madde kullanılmaz.

Bilinen bir yan etkisi olmayan bu sabunun tamamen doğal olması ise her yaş grubundan insana hitap eder. Kanser gibi ciddi hastalığı olanların bu sabunu kullanmadan önce doktorlarına başvurması tavsiye edilir.

Siirt bıttım sabunu pek çok derde deva olduğu için insanlar tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle de bazı üreticiler bıttım sabununu içine kimyasal karıştırarak daha uygun fiyatlar ile birçok yerde satışa sunmaktadır. Eğer doğal içerikli ve orijinal olmayan bıttım sabunlarını kullanırsanız herhangi bir faydasını göremezsiniz. Bıttım sabunu faydalarından yararlanabilmek için mutlaka doğal ürün almaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle paketli ve markalı olan ürünleri almamaya dikkat etmelisiniz. Özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken bu sorunla karşılaşan pek çok insan olmaktadır. Bu nedenle yaşadığınız yerde Siirt bıttım sabunu bulmaya çalışmalısınız. Eğer bulamazsanız da internet üzerinden yalnızca güvenli sitelerden bıttım sabunu almalısınız. Bıttım sabunu satın alırken bu durumlara dikkat etmeniz çok önemlidir.

Bıttım Sabunu Hangi Sorunlar İle Savaşır?

Bıttım sabununun onlarca faydası olduğundan söz edebiliriz. Genel olarak;

  • Deri hastalıklarına, egzamaya, mantara, sivilcelere, tahrişlere karşı etkilidir.
  • Anti-bakteriyel özelliğe sahiptir.
  • Kepeğe karşı etkilidir.
  • Zayıflamış saç köklerini güçlendirir.
  • Deri üzerindeki gözenekleri açar.
  • Vücutta kaşıntıyı önler.

İlk olarak bıttım sabunu pek çok hastalık için ilaç niyeti ile kullanılabilmektedir. Egzama, mantar gibi pek çok deri probleminin çok fazla çeşidi olduğu için tamamen tedavi edilememektedir. Eğer bu sorunlardan bir tanesine sahipseniz kısa sürede bunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun için Siirt bıttım sabununu düzenli bir şekilde kullanmanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak antiseptik ve anti bakteriyel olması da derinizin tamamen temizlenmesi için oldukça faydalı olan özellikleridir. Bıttım sabunu satın alarak tüm bu sorunlardan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Saçlarınız için ise bıttım sabunu adeta ilaç gibidir. Saçlarınızın çok kuru olduğunu düşünüyorsanız bıttım sabunu saçlarınızı güçlendirip canlandıracaktır. Eğer kepek probleminiz varsa ne kullandıysanız geçiremediyseniz yine bıttım sabunu bu sorunu en kısa sürede çözecektir. Ciltte olduğu gibi saç derisindeki gözenekleri de temizleyen bıttım sabunu bu sırada saç köklerinizin ciddi anlamda güçlenmesini ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Hem bu sayede pahalı kozmetik ürünlerine tonlarca para vermenize de gerek kalmamaktadır. Faydasını görmek için bıttım sabununu saçlarınıza 2 günde bir masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Cilt için ise günlük kullanıma kesinlikle uygundur. Ayrıca herhangi bir yan etkisi olmadığı için güvenle kullanabilirsiniz.

Neden Bıttım Sabunu Almalıyım?

Bıttım sabunu satın almak, diğer ilaçlara para vermenizi engeller. Her kullandığınızda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz. Piyasada bulunan diğer ürünlerin aksine bıttım sabunu, sadece doğal yollardan elde edilir. Sadece bu yönüyle bile bıttım sabunu satın almak, diğer doğal ürünlerde yaşayabileceğiniz hayal kırıklığını önler. Ayrıca ciddi anlamda tasarruf yapmanızı da sağlar.

Saçlarınızın eski ve güçlü haline kavuşması için de bıttım sabununu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Buna ek olarak eğer saçlarınızda beyazlar varsa ve sırf bu yüzden kimyasal içerikli saç boyaları kullanmak istemiyorsanız da bıttım sabunu oldukça faydalı olacaktır. Bıttım sabunu faydalarından biri olan bu durum ile düzenli kullanımda saçlarınızı eski rengine döndürebilirsiniz. Böylece saçlarınızı boyamak zorunda kalmazsınız. Oldukça ucuz ve doğal bir yöntemle eski haline dönebilirsiniz.

Ergenlik dönemi sivilceleri de o yaştaki gençler için işkenceden farksızdır. Eğer ergenlik dönemi sivilceleri ile uğraşıyorsanız da mutlaka bıttım sabunu almalısınız. Bıttım sabunu yüzünüzdeki gözenekleri derinlemesine temizleyerek sivilcelerin hızlı bir şekilde kaybolmasının yanı sıra yeni oluşacak oluşan sivilceleri de engellemektedir. Böylece ağır ilaçlar ve kremler kullanmadan sivilcelerinizden ve hatta gelecekteki sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan tek durum içinde katkı maddesi içermeyen tamamen doğal bıttım sabununu düzenli olarak kullanmaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr