SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu İle Her İhtiyaca Doğal Çözüm

Bıttım Sabunu İle Her İhtiyaca Doğal Çözüm

Günümüzde pek çok insanın doğal yöntemleri kullanarak organik yaşama geçişi oldukça hızlı olarak geniş bir alana yayılmıştır. Sadece eylül ayında Siirt’ de yetişmekte olan menengiç ağacının yağı ile elde edilmekte olan doğal ve kullanıcılarının oldukça memnun olduğu bıttım sabunu doğu bölgesindeki insanların da oldukça yüksek oranda kullanmış oldukları bir ürün olarak tercih edilmektedir. Menengiç meyvesi olgunlaştığında tam mevsiminde toplanarak ilk olarak çürük meyvelerden arındırılmakta daha sonra toz haline gelerek sabun yapma aşamasına geçilmektedir. Toz haline getirilmiş olan menengiç meyvesi odun külü ve su ile karıştırıldıktan sonra kurutulmakta olup su buharlaştıktan sonra bıttım sabunu elde edilmiş olur. Odun külü ve su ile menengiç meyvesinin karıştırılması sabun oluşumu için gereken tepkimeyi sağlamakta olan maddeler olarak kullanılmaktadır. Doğal bir ürün olarak kullanılmakta olan bu sabun yediden yetmişe herkesin tercih etmekte olduğu oldukça sağlıklı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bıttım Sabunu Doğal Üretim Aşaması

Menengiç meyvesi eylül ayında sadece Siirt’ te yetiştirildiği için Siirt bıttım sabunu olarak da bilinmekte olan bu sabunun pek çok faydası bulunmaktadır. Öncelikle yağlı saçlarından şikayetçi olan bireylerin oldukça tercih etmiş oldukları bir ürün olmasının nedenleri arasında bu sabunun saçlardaki fazla yağları oldukça nitelikli olarak temizleyerek saç derisini nemlendirmekte olduğu da bilinmektedir. Bunun yanında saç köklerini besleyerek saçlar için gerekli nemi de sağlamış olan bu sabunu saha çok kadınlar tercih etmiş olsa da saç dökülmesi problemini kadınlardan daha çok yaşayan erkeklerin kendi cilt bakımlarına daha az özen göstermeleri durumu oldukça açık olduğundan erkeklerin cildi daha kuru ve az nem alması nedeni ile kuruyarak ciltte pullaşma ve saçlarda kepek problemine neden olmaktadır. Kepek oluşumunu önleyici pek çok şampuan ve saç bakım ürünü hayatımızda yer alsa da doğal ürünlerin aksine saçın ihtiyacı olan bazı faydalı yağları da yıkama esnasında alarak saçları kurutmakta olan kimyasalları içeriğinde bulundurmaktadır. Bu noktada Siirt bıttım sabunu kullanan üyelerin belirttiği gibi saçların ve cildin ihtiyacı olan pek çok faydalı minerallerini bu sabun içinde bulundurmaktadır.

Bıttım Sabunu Kullanıcılar İçin Faydaları

Pek çok cilt problemi için ve yayılma riski taşımakta olan hastalıklar arasında yer alan egzama ve mantar gibi bulaşıcı olan hastalıklar için oldukça hızlı ve doğal yöntem olarak değerlendirilmekte olan bıttım sabunu faydaları kullanıcılar için saymakla bitmeyen bir kalitede olan bir üründür. Kullanıcılara sağlamış olduğu faydalar arasında yer alan durumlar şu şekilde ön plana çıkmaktadır:

  1. 1.   Saç bakımında özellikle kadınların tercih etmiş oldukları doğal ürünler arasında yerini almaktadır.
  2. 2.   Kuru ciltler için nemlendirme etkisi göstermekte olup mantar ya da egzama gibi cilt hastalıkları için de yayılmayı önleyici bir etkendir.
  3. 3.   Bireylerin büyük bir sıkıntıya dönüşen cilt kanseri tehlikesi için de pek çok açıdan tedavi yöntemi aşamasında faydalanılmakta olan bir doğal üründür.

Kullanan bireylerin bıttım sabunu faydaları olarak daha pek çok alanda etkili oldukları konusunda ortak bir karar aldıkları bu ürün ile cilt problemlerine çözüm bulmak oldukça kolaydır.

Doğallığın En Etkili Kullanımı Bıttım Sabunu

Siirt ilinde ve sadece bu bölge içinde üretilmekte olan menengiç ile üretimi gerçekleştirilmekte olan sabun olan bıttım sadece o bölgede değil artık batı bölgelerinde de kullanılmakta olan doğal bir üründür. Kadınların özellikle bıttım sabunu satın al ve daha doğal yöntemler ile istenilen cilt bakımına ulaşma yönteminde kullanılmakta olan bir üründür. Piyasa da bulunmakta olan pek çok doğal sabun içinde yer alan hammaddenin neye iyi geldiği doğrultusunda satın alınmaktadır. Cilde doğal bir nem kazandıran ve cildin ihtiyacına uygun olarak bakım yapmakta olan bıttım sabunu satın al ve oldukça güzel bir görünüme sahip ola şansını yakalamak kullanıcıların elinde. Özel yöntemlerle suyun buharlaşmasının ardından kurutularak elde edilen bu sabunda hiçbir katkı maddesi bulunmamakta olup saçların doğal yağ dengesine ulaşmasında ve diğer cilt problemlerinde oldukça hızlı ve etkili bir çözüm olarak tercih edilmekte olan bu ürünün kullanım alanı da gün geçtikçe daha çok yayılmaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr