SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Binlerce Yıl Öncesindeki Gibi Hazırlanan Doğal Bıttım Sabunları

Binlerce Yıl Öncesindeki Gibi Hazırlanan Doğal Bıttım Sabunları

Anadolu’nun binlerce yıllık tarihi içerisinde birçok şifa kaynağı ve doğal ürünler bulunmaktadır. Tamamen doğadan elde edilen ve içerisinde hiçbir katkı maddesi kullanılmayan bu ürünler asırlar boyunca kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze gelmektedir. Bu ürünlerden bir tanesi de tamamen doğal içerikler ile ilk günkü gibi hazırlanan Siirt Bıttım sabunu olmaktadır. Siirt Bıttım sabunu Sümerler tarafından bulunmuş ve tüm Anadolu medeniyetleri tarafından kullanılmıştır. Dünyada sadece Siirt bölgesinde yapılan Bıttım sabunu hem kaliteli temizlenme ürünü olurken hem de bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki Bıttım sabunu üretimlerinde hiçbir fabrikasyon işlem bulunmamaktadır. Aslına uygun olarak binlerce yıl önceki gibi hazırlanmaktadır. Bu da doğallığının ve saflığının kalitesini ortaya koymaktadır. Sadece Siirt ve çevresinde yetişen Bıttım ağaçlarının meyvelerinden elde edilen Bıttım Sabunu içinde başka hiçbir kozmetik ürün ve kimyasal katkı maddesi bulunmamaktadır. Bıttım ağaçlarının meyveleri normalde Haziran ayı içerisinde toplanması gerekir. Fakat Bıttım sabunu yapımı için bu meyvelerin toplanması Temmuz ortalarına kadar kalmaktadır. Temmuz ayı içerisinde sıcaklığın da etkisiyle bu Bıttım meyveleri kurumakta ve yemiş halini almaktadır. Toplanan bu yemişler taş değirmenlerde öğütülmekte ve yağları alınmaktadır. Meyvelerin özleri ve yağları kazanlarda kaynatılarak sabun yapımı gerçekleştirilmektedir. Kazanda kostik ile birlikte kaynayan Bıttım yağları kalıplara dökülerek evlerin çatı bölümlerinde günlerce kurumaya bırakılır. Birkaç hafta sonra kuruyan ve sertleşen Bıttım Sabunu kırılarak küçük parçalara ayrılır ve kullanım için uygun hale gelmiş olur. Siirt Bıttım sabunu hem yöre halkı tarafından kullanılmaktadır. Hem de yurt içi ve yurt dışı piyasasında satışa çıkartılmaktadır.

  • Siirt Bıttım sabunu yapılan klinik testlerde ve araştırmalarda herkesi şaşırtan sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Anadolu medeniyetlerinin gizli güzellik sırrı olan Bıttım sabunu faydaları ve etkileri ile olağanüstü bir vücut temizliği ve vücut bakımı sağlamaktadır.
  • Piyasada satılan birçok kimyasal içerikli şampuan ve sabuna göre on kat daha fazla arınma sağlayan Bıttım sabunu vücuttaki tüm bakteri oluşumlarını ve ter kokusu problemini ortadan kaldırmaktadır.
  • Kısa süreli Bıttım sabunu kullanımlarında bile uzun süren bir temizlik sağlanmaktadır. Bu temizlik sayesinde de gün içerisinde terleme, ter kokusu gibi durumlar ile karşılaşılmamaktadır.
  • Bıttım sabunu temizlenmenin yanı sıra şifa kaynağı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle cilt ve deri hastalıklarına karşı iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Sedef, egzama, ayak mantarı, siğil ve daha onlarca cilt hastalığına birebir şifa sunmaktadır.
  • Siirt Bıttım sabunu saçların bakımında ve temizliğinde de çok önemli bir yere sahiptir. Saçların daha canlı ve güçlü olmasını sağlayan Bıttım sabunu saç derisinin gözeneklerini açar, saç derisini besler ve oldukça sağlıklı saçların ortaya çıkmasını sağlar.
  • Gün içinde en fazla kirlenen ve dışsal hava şartlarına maruz kalan saçlarda kepek oluşumunu ve yağlanmayı gideren Bıttım sabunu aynı zamanda saç dökülme problemlerinde de kökten çözüm olmaktadır.
  • Saçların güçsüzlüğünü önleyen Bıttım sabunu kırılarak ve koparak dökülmelere karşı oldukça etkili olmaktadır. Bu özelliğinin yanı sıra ise sakalların daha gür ve daha sağlıklı uzamasını sağlamaktadır.

Anadolu’nun Gizli Kalmış Şifa Ürünlerinden Biri de Bıttım Sabunlarıdır

Siirt Bıttım sabunu faydaları ve etkileri uluslararası dermatoloji kliniklerinde belgelenmiş ve kanıtlanmıştır. Dermatologlar tarafından önerilen Bıttım sabununu tüm yaştan kişiler gönül rahatlığı ile kullanabilir ve kısa süreli kullanımlarda dahi Bıttım sabununun etkisi gözlemlenebilir. Hem vücut temizliği hem de bakım ve şifa kaynağı olan Bıttım sabunu dünyanın her yerinden talep gören bir temizlenme ürünü olmaktadır. Özellikle de bölgeye turist olarak gelen kişilerin keşfettiği ve ülkelerine taşıdıkları bu sabunlar yurt dışı piyasasında daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Sıradan vücut temizleme ürünlerine göre daha kaliteli, faydalı ve uygun fiyatlı olan Bıttım Sabunu Anadolu topraklarının gizli şifa kaynaklarından biridir. Yöre halkının kullandığı tek temizlenme ürünü olan Bıttım sabunu hanımların tüm cilt bakım işlemlerini tek başına yapmaktadır. Cilde canlılık ve parlaklık veren Bıttım sabunu kırışıklıkların önlenmesinde de oldukça etilidir. İçerisinde doğal özlerden başka hiçbir karışım ve katkı maddesi bulunmayan Bıttım sabunu özellikle ergenlik çağındaki çocuklar tarafından kullanılmalıdır. Çünkü çocukların en büyük sorunlarında biri olan sivilceleri Bıttım sabunu birkaç kullanım sonucunda tamamen yok etmekte ve bebeksi bir cilt sağlamaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr