SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Mucize Bıttım Sabunu

Mucize Bıttım Sabunu

Her yerde binlerce ürünün tanıtımı karşımıza çıkıyor. Saç dökülmelerini önlediğini iddia eden, kepek sorununu ortadan kaldırdığını söyleyen onlarca firma ve ürünleri. Kimisi kimyasal ve yapay formülleriyle cildimizi tahriş ederken kimisi vadettiği hiçbir şeyi yerine getirmiyor. Bırakın saç çıkarmayı var olan saçınızı da iyice zayıflatıp yıpratmaktan başak bir işe yaramıyor. Bu ürünlerin birçoğu para tuzağıdır ve içeriklerinin ne olduğu belirsiz durumdadır. Saç çıkaracağım derken sağlığınızdan olmanıza sebep olabilirler. İstediği kadar organik olduğunu iddia etseler de bu gerçeklikten uzak bir yalandır.

Saç dökülmesine faydasıyla bilinen bıttım sabunu tamamıyla organik bir üründür. İnsanoğlu bilinen 3000 yıldır sabun üretmektedir. Siirt bıttım sabunu nesilden nesle aktarılmış bu yöntem kullanılarak üretilir. Sabunun yapımında kullanılan meyve bıttım ağacında yetişen menengiç meyvesidir. Bu meyve henüz ham haldeyken aşılanırsa antepfıstığı hasat edilir. Aşılanmadığı taktirde menengiç olarak olgunlaşır. Kahverengi kabuklu bu bitki yöre de tam bir şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Bıttım ağacı birçok yörede yetişir. Ama yetişmesine en uygun bölge Siirt ilidir. Menengiç kahvesi de yapılır ve bu kahvede birçok derde devadır. Menengiçin bir diğer adı da çitlembiktir. Henüz yeşil haldeyken toplanan menengiç sabun yapımı açısından çok kullanışlıdır. İki veya üç hafta kadar kurutulan menengiçler bir miktar su eklenerek öğütülür. Bu süreçten sonra katı sayılabilecek bir toz yığını elde edilir. Bu toz tekrar suyla karıştırılır ve preslenir. Bu aşamada menengiç yağını salar. Bu yağ haricinde posa elde edilir ki bunun da kullanım alanları oldukça fazladır. Elde edilen yağ katılaşana kadar kaynatılır. İçerisindeki sıvılar buharlaşan menengiç yağı Bıttım sabunu yapında kullanılır. Koyu bir kıvama geldikten sonra kalıplara dökülür. Kalıplarda sabun kıvamına gelir. Yeşil renkteki bu sabunlar elde kesilirler. Şekilleri genelde kare dikdörtgen ve yuvarlaktır. Birçok aktarda elde kesilmiş yeşil renkte sabun karşımıza çıkar. Ama yöredeki dükkânlar dışında satılan çok az sabun orijinal Siirt bıttım sabunudur. Bu ürünlerin çoğu zeytinyağı kullanılarak üretilmektedirler.

Saç Dökülmesine Birebir

Hiçbir katkı maddesi barındırmayan bıttım sabunu faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Saçlara uygulandığında saçlarınıza canlılık ve hacim kazandırır. Sürekli kullanıldığı taktirde saç derisini ölü hücrelerden arındırır ve yenilenmesini sağlar. Yenilenen saç derisi sayesinde kepek sorunu yaşamazsınız, var olan kepek sorunu da ortadan kaldırır. Birçok kimyasal içerikli ve pahalı ürün bunları bile başaramazken bıttım sabunu faydaları bunlarla sınırlı değildir. Saç dökülmelerine mucizevi çözümler ürettiği bilinen bir gerçektir. Kullanılmaya başladığından kısa bir süre sonra saçlardaki dökülme gözle görülür biçimde azalır. Sürekli kullanımında ise tamamen durur. Sabun her geçen gün saçlarınıza ve cildinize sağlık katmaya devam eder ve saçlarınızın çoğalmasına yardımcıdır.

Sadece saçlara değil insan cildine de çok faydalı bir üründür. Diğer yapay renklendirici ve kimyasal barındıran ürünlere göre tamamen organiktir. Bu organik yapısı sayesinde cildinize kesinlikle zarar vermez ve alerji yapmaz. Uygulanmaya başlandığı anda derinizin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur. Gözenekleri açılan deriniz çok daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Sivilce çıkmasına neden olmaz. Hali hazırda var olan sivilcelerle mücadele eder ve bu sorunu tamamen ortadan kaldırır. Sedef, egzama ve mantar hastalığının tedavisinde kimi zaman doğrudan kullanılırken kimi zaman yardımcı tedavi olarak uygulanır. Yüzde yüz organik yapısı sayesinde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Tüm bu olumlu özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla da pahalı ve yapay ürünlerden ayrılmaktadır. Marketlerde sürekli karşımıza çıkan ve allı pullu organik olduğunu iddia eden ambalajlarıyla gözümüzü boyayıp bizi aldatmaya çalışan binlerce ürün var. Bunun bir nedeni artan nüfus ve kişisel temizlik ürünlerine olan ihtiyacın fazlalaşması. Sermaye odaklı çoğu firma maliyeti düşürmek ve talebi karşılamak adına insan cildine ve saçına hiçte uygun olmayan kimyasalları ürünlerinde kullanmaktalar. En doğal olduğunu iddia edenler ise en pahalıları. Bu ürünlerin cebimize olduğu kadar sağlığımıza da tehdidi büyük. Birçok internet sitesinden ve aktardan elde edebileceğimiz bıttım sabunu ise oldukça uygun fiyata satılmaktadır. Kısa bir araştırmayla bu sitelere ulaşılabilmekteyiz. Buralarda hem sabun ile ilgili bilgi alabilir hem de uygun fiyata temin edebiliriz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr