SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bitkisel İçerikli Doğal Sabunlar Ve Faydaları

Bitkisel İçerikli Doğal Sabunlar Ve Faydaları

Doğal sabun ile gelen güzellik ürünleri özellikle cilt ve saç sorunlarında mükemmel sonuçlar yaratırlar. Doğadan gelen sağlık, cilde gençlik ve ihtiyacı olan nemi sağlarken saçlar için de kuvvetlendirici olarak görev yapar. Bıttım sabunu %100 doğal içeriklerle üretilen ve menengiç yağı ile zenginleştirilen formüle sahiptir. Bıttım sabununun düzenli kullanımı sonucunda cilt üzerinde sağladığı farklılıklar kısa süre sonra gözle görülür bir hal alacaktır. Ciltte oluşan yağlanma, sivilcelenme ve kırışıklara karşı önerilen doğal sabunlar cildi derinlemesine temizler ve cilde ihtiyacı olan doğal nem ortamını hazırlar. Cilt üzerindeki fazla yağı alarak düzenlemeler yapan doğal içerikli sabunlar, cilde doğal ışıltısını geri verirken canlı görünmesine de yardımcı olur.

Yörelere göre adı değişiklik gösteren bitki çitlembik, çedene, çıtlık, çitemik gibi de anılır. Yaprak döken bir çalı türü olan bitki, fıstık ağacına benzer. Sabunun dışında kahve üretiminde de kullanılan menengiç kırmızımsı mor renkli çiçekleri ile çevre halkı tarafından tanınan bir bitkidir.

Bıttım bitkisi ve menengiç yağı hangi durumlarda kullanılmalıdır?

Doğal içeriği ile Siirt bıttım sabunu cildi besleyen steril bir üründür. İçeriğindeki doğal E vitamini, saçlara son derece faydalıdır. Özellikle bebek emziren annelerin meme uçlarında oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesinde etkili olan bıttım sabunu tekrar temizlemeye ihtiyaç duyulmadan anneler tarafından kullanılabilir. Hamilelik çatlakları, topuk ve dirseklerdeki istenmeyen kalınlaşma, selülit oluşumu, kaşıntı giderici, nasırlarda yumuşatıcı etkisiyle cildi koruyan doğal ürün, sedef hastalığına karşıda etkilidir.

Bıttım sabunu nasıl kullanılır?

Ilık su ile tamamen ıslatılan saçlarda köpürtülerek ve hafif masaj etkisi ile kullanılması önerilen sabun kullanılırken ilave olarak kimyasal içerikli bir ürünün kullanılmaması gerekmektedir. Ürünün düzenli kullanılması ve saç yıkanmasına 2 gün ara verilmesi önerilmektedir. Bu süre zarfında bıttım yağı ile beslenen saçlar doğal ışıntısına kısa zaman içerisinde kavuşur. Saç dökülmesini tamamen durduracak etkiye sahip olan bıttım sabunu faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kepek oluşumunu yok eder,
 • Beyazlaşmış saçlar eski rengine kavuşur,
 • Saç derisindeki bakterileri yok eder,
 • Deri hastalıklarını tedavi eder,
 • Egzama, mantar, vücut yarası ve ergenlik sivilceleri üzerinde etkilidir,
 • Yan etkisi yoktur, kimyasal madde içermez,
 • Vücuttaki kaşıntıları yok eder,
 • Gözenekleri açarak varislere iyi gelir,
 • Kuru saçları nemlendirir.

Siirt’te yetişen bıttım meyvesi yetiştiği eylül ve ekim aylarında bağ ve bahçelerden itina ile toplanır. Elenen, yıkanan ve kurutulan bıttımlar öğütülerek orta sıcaklıkta kavrulur. Bu aşamada çıkan yağlar ayrılarak farklı bir bölüme alınır. Sabunlaşma reaksiyonuna tabii tutulan ürün, belli bir saat boyunca kaynatılır. Bu süre sonunda henüz ılıkken kaplara aktarılan Siirt bıttım sabunu kuruması için de en az 3 ila 6 gün arasında bekletilir. Büyük kalıplar halinde üretilen sabun uygun şekillerde kesilerek satışa hazır hale getirilir. Bu doğal ürünün ününün artması ile birlikte ana merkezinden online sipariş ile dağıtımı da yapılır hale gelmiştir. İnsan vücudunun temizliğinde son derece etkili olan ürün, doğal ve hoş kokusu ile kimyasal ürünler yanında hemen farklılık gösterir.

Bıttım sabunu kullanım tavsiyeleri nelerdir?

Siirt’in el yapımı geleneksel temizlik ürünü olan bıttım sabunu, saç sorunlarını etkin bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bu ürün hediyelik olarak da satılmaktadır. Günlük kişisel temizlik için kullanılan ürün saç bakımında da kullanılmaktadır. Aşağıdaki tavsiyelere uyarak yapılacak bir bakım kürü son derece etkin sonuçlar elde edilmesini sağlar.

 • Bıttım sabunu iyice köpürtülerek hafif masaj eşliğinde uygulanır.
 • Bıttım sabunu kullanırken yanında ilave kimyasal ürün kullanılmamalıdır.
 • Düzenli kullanılması gereken ürün ihtiyaçlara bu şekilde cevap verir.
 • Bıttım sabunu ile temizlenen saçların 2 ya da 3 günde bir yıkanması önerilmektedir.

Bıttım sabunu özellikle saç dökülmesine karşı etkili bitkisel bir çözümdür. Hiçbir katkı maddesi bulunmayan ürün doğal yollarla üretilir. İlaç olmayan bu ürünün bugüne kadar kanıtlanmış bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Her derde deva olan ürün sadece doğallığı sebebiyle bile son derece önemli bir değerdir. Doğal ürünlere ve doğal yaşama duyulan özlemin karşılanmasında etkili bir destek sağlayan bıttım sabunu kişisel temizlik için ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilir.

  


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr