SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttımdan Gelen Saflık

Bıttımdan Gelen Saflık

Cildiniz söz konusu olduğunda en iyisini yapmak istersiniz. Çünkü cilt vücudumuzun en göz önünde olan ve en önemli parçasını oluşturmaktadır. Cildimiz gün boyu içerde çalışan tüm mekanizmalara ve organlara dış etkenlere karcı savunma görevi yapar. Bu yüzden ciddi bir bakıma ihtiyaç duyar. Sizler de bu bakımı çeşitli cilt bakım ürünleri kullanarak sağlamaya çalışıyorsunuz. Bu ürünlerin taşıması gereken en önemli özellik doğallık olmalıdır.

Cilt bakımı genellikle temizlik ve onarım, yaşlanmayı önleme amacı ile yapılıyor. İşte tüm bu amaçları bıttım sabunu kullanarak karşılamanız mümkündür. Doğal ve zarar vermeyen ve saydığımız tüm özellikleri bir arada bulunduran bıttım sabunu size saf bir şekilde hem koruma hem de temizlik sağlayacaktır. Ayrıca birçok deri problemi ve saç problemine de Siirt bıttım sabunu tedavi sunmaktadır. Cilt bakımında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi doğal sanılan ürünleri kullanmak ve diğeri ise cilt yapısına uygun olmayan ürünleri tercih etmektir. Bıttım sabunu hiçbir kimyasal içermediğinde son derece doğaldır. Sabun yapılırken işlemden geçirildiğinde bile bıttım sabunu size saflığı garantilemeye devam eder. Tamamen elde yapıldığı için içerisindeki doğal yapışa bulunan maddeler bozulma yaşamazlar. İçerisinde bulunan menengiç yağı sayesinde fayda sağladığı için başka hiçbir madde kullanmaya gerek duyulmamaktadır. Bu yüzden üreticiler başka madde eklemezler. Menengiç yağına baktığımızda ise içerisinde çok özel olarak zarar verici ya da alerjen bir madde bulunmamaktadır.

Bıttım Sabununun İçerisinde Neler Bulunur?

İçerisinde bıttım sabunu faydaları sağlayan menengiç yağı ve sabun yapımını sağlayan yoğun KOH ile su bulunur. Menengiç meyvesinin yapısında;

 • Hücre yenileyici E vitamini bulunur.
 • Saç ve tırnak dostu Biyotin: B6 vitamini bulunur.
 • Diğer B vitamini türevleri bolca bulunur.
 • Hücre onaran fosfor minerali bulunur.
 • Tırnakları güçlendiren kalsiyum minerali bulunur.
 • Saçları güçlendiren çinko minerali bulunur.
 • Cildi yenileyen proteinler bulunur.
 • Kan akışını etkileyen doymamış yağ asitleri bulunuyor.
 • Vücut ve cilt için yeterli miktarda bakır bulunuyor.
 • Mangan bulundur.
 • Yaşlanma karşıtı güçlü bir antioksidan olan Selenyum maddesini bulundurur.
 • Besinsel lifler bulundurur.
 • Kadmiyum minerali bulunur.
 • Potasyum bulundurur.

İçerinse bu kadar besleyici maddeyi barındır. Bunu dışında özel ve zehirli hiçbir ürün yoktur. Bu yüzden herkese uygundur. Küçük çocukların hassas ciltleri için uygundur. Yaşlıların hassas ve kurumuş ciltlerine gayet uygundur. Sabunların çoğu kişilerin ciltlerini kurutmaktadır. Özellikle temizleme işini bile yapamayan sıvı sabunlar ciltte dökülme ve alerjilere neden olmaktadır. Birçok insan bundan çok şikâyetçidir. Hele el yıkarken başka bir sabuna yönelmeyi düşünmezler. Siirt bıttım sabunu el yıkarken tüm bunları yaşamak istemiyorsanız bu sabunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hem doğal bir kaynak olarak kuruluk ve tahrişe neden olmaz, hem elleri kir ve tozları temizler, hem mikropları öldürür. Hem de çatlak ve yaraları onarır. Ciltteki gözenekleri de açarak derinlemesine temizlik yapar. Bıttım sabunu faydaları tamamen saf bir içeriğe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Her gün yüzünüzü yıkarak yüzün hava kirliliği gibi dış etkenlerden arınmasına ve sebum gibi cildin ürettiği maddelerle birleşerek gözeneklerin yıkamasına engel olabilirsiniz. Gözenekleri ile hava alan bir cilt rahatlar ve canlanır.

Parlak, esnek ve temiz bir yüz ile daha güzel ve sağlıklı gözükebilmeniz mümkündür. Her gece yatmadan önce yüzünüzü bıttım sabunu ile yıkayın bir beş dakika köpüğün keyfine kendinizi bırakın. Daha sonra yıkayın. Her gün bunu tekrarladığınızda bıttım sabununun saflığından en iyi şekilde faydalanmış olacaksınız. Hiçbir kimyasal ürün kullanmadan cildiniz nemlenecek ve sivilceleriniz yok olacak. Cildinizle özellikle yaz aylarından kalmış olan ve kötü bir görünüme neden olan güneş lekelerinden bıttım sabununun saf ve doğal etkisi ile zarar görmeden kurtulabileceksiniz. Çoğu leke gidericiler cilde zarar vermekte ve kuruluk sivilce ve aşırı yağlanma gibi yan etkilere neden olmaktadır. Bıttım sabunu ile bu tehlikelere uğramadan saflığı yakalayabilirsiniz. Saç bakımında önemli bir yeri olan bıttım sabununu iki üç günde bir saç bakımı için kullanabilirsiniz. Genelde ilk kullanımla saçları biraz kurutacaktır. Bu saçın bıttıma verdiği ilk ve son tepki olacaktır. Düzenli kullanım ile kepek, saç dökülmesi ve saç beyazlaması gibi problemlerden kurtulabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr