SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Siirt Bıttım Sabunu Mucizesini Keşfedin

Siirt Bıttım Sabunu Mucizesini Keşfedin

Bıttım sabunu binlerce yıldır Anadolu’da kullanılan ve yöre halkı tarafından üretilen bir temizlenme ürünü olmaktadır. Bıttım Sabunun Sümerler tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle de temizlenme ve vücut hastalıklarını tedavi amacı ile Bıttım sabunu kullanan Anadolu medeniyetleri bu mucizevi sabunu miras olarak bırakmıştır. Günümüzde bu mirasa sahip çıkan ve geleneği devam ettiren birçok kişi bulunmaktadır. Sadece Siirt bölgesinde üretimi yapılan Bıttım Sabunu gelişen teknolojik ilerlemeler sayesinde dünyanın birçok bölgesinde satışa sunulmuştur. Özellikle de Avrupa ülkelerinden çok alıcısı olan Bıttım sabunu içeriği yapılan testler ve klinik deneyler sonucu kanıtlanmıştır. Tamamen doğal bir içeriği olan ve içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Bıttım Sabunu yöre halkı tarafından yapılmakta ve bu sabun yapımlarında hiçbir şekilde teknolojik alet ve fabrikasyon üretim gerçekleşmemektedir. Aslına uygun olarak tamamen geleneksel yöntemler ile yapılan Bıttım Sabunu bir geleneğin devam etmesini sağlamaktadır. Sadece Siirt bölgesinde yetişen Bıttım ağacı meyvelerinden üretilen Bıttım Sabunu üretimine tüm yöre halkı katılır ve adeta bir ritüel havasında yapılır. Haziran ayı içerisine toplanması gereken Bıttım ağacı meyveleri Temmuz ayının ortasına kadar toplanmaz ve kuruyemiş hali alması sağlanır. Dalında kurutulan bu meyveler toplanır ve değirmenlerde öğütülerek memengiç yağı adı verilen yağlar çıkartılır. Meyvelerin özleri ve posaları kostik ile kaynatılarak sabunun sıvı hali elde edilir. Bu kaynatma işlemi 12 saat ile 18 saat arasında gerçekleşmektedir. Kaynayan kazanlar kerpiç kalıplara dökülerek güneşin altında kuruması ve sabun halini alması sağlanır. Güneşin altında haftalarca kalan kalıplar kuruduktan sonra parçalanarak Siirt Bıttım Sabunu halini alır ve dünyanın her bölgesine gönderilmek üzere hazırlanmış olur.

  • Bıttım Sabunu faydalarına bakmak gerekirse bu faydalar tamamen kanıtlanmış ve onaylanmıştır.Uluslararası dermatoloji kliniklerinde yapılan testlere göre Bıttım sabunu faydaları hem temizlenme hem de bakım açısından yarar sağlamaktadır.
  • Bıttım sabunu vücuda tam bir temizlik sağlamaktadır. Kısa süreli temizlenme işlemlerinde bile Bıttım Sabunu tam bir temizlik sağlar. Ter kokusunu tamamen önleyen Bıttım Sabunu aynı zamanda vücudun bakteri üretimini de engeller ve vücut derisinin rahat nefes almasını sağlar.
  • Vücut derisi üzerinde bakım yapan ve yaralara, sedef hastalığına, vücut mantarına, egzama, siğil gibi olumsuzluklara karşı koruma sağlayan Bıttım Sabunu iyileştirici etkiye de sahiptir.
  • Vücudun gözeneklerini açan ve cilt derisine parlaklık veren Bıttım Sabunu deriyi besler ve saha sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Bıttım Sabunu aynı zamanda cilt üzerinde de oldukça fazla yapıcı etkiye sahiptir. Yüzde çıkan sivilce, akne, siyah nokta gibi sorunlarda tedavi edici özelliği olan Bıttım Sabunu bu durumların bir daha oluşmasını da önlemektedir.
  • Bıttım sabunu faydaları arasında en önemli durumlardan birisi de saç temizliği ve bakımıdır. Dışsal etkilere maruz kalarak kirlenen, dökülen, kepeklenen ve yağlanan saçlara tam bakım uygulayan Bıttım Sabunu saç derisinin gözeneklerini açar ve saçın rahat hava almasını sağlar. Bu da saçların dökülmesinin ve yıpranmasının önüne geçer.
  • Yapılan araştırmalarda en çok şaşırtan sonuçlardan biri de Bıttım sabununun saç beyazlatmasını geciktirdiğinin ortaya çıkmasıdır. Saçlarda özel bir koruma sağlayan Bıttım sabunu saçların geç beyazlamasına önemli katkılar sağlamaktadır.

Siirt Bıttım Sabunun Etkileri Tüm Dünyaya Yayılmaktadır

Siirt Bıttım sabunu bu mucizevi etkiler ile insanların en çok tercih etmesi gereken temizlenme ürünlerinden olmalıdır. Hem fiyat açısından hem de doğallık ve sağladığı bu yararlar açısından diğer sabun ve şampuanlara göre açık ara önde olan Bıttım Sabunu son dönemde Avrupa ülkelerinin dikkatini özellikle çekmiştir. Yöreye turist olarak gelen ve Bıttım sabunu ile tanışan turistler bu sabunları ülkelerine taşımış ve son derece de rağbet görmüştür. Benzerlerinden daha fazla temizlenme sağlayan aynı zamanda bakım yapan Bıttım sabunu alımlarında önemle dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Çünkü bu kadar popüler olan ve herkes tarafından yoğun bir ilgi ile satın alınan Bıttım Sabunu taklitleri de piyasadaki yerini aldı. Fırsatçıların piyasaya sürdüğü ve içeriğinde ne olduğu bilinmeyen sahte Bıttım Sabunları bu etkileri ve faydaları sağlamayacak ve son derece de zararlı durumlar oluşturacaktır. Bu yüzden de Bıttım sabunu sadece Siirt bölgesinde yapılan ve güvenilen yerlerden alınması gereken temizlenme malzemeleri olmaktadır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr