SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal Derman: Bıttım Sabunu

Doğal Derman: Bıttım Sabunu

İnternet teknolojilerinin hızla gelişmesi neticesinde bilgiye erişim konusundaki imkânların artmasıyla insanlar, tükettiklerinin doğallığını sorgulamaya başlamış; doğal ürünlere ulaşmaya çalışma gayreti içine girmiştir. Sağlıklı ve doğal olanı üreticilerden talep etmeye başlayan insanların bu eğilimi, hayatımızı devam ettirebilmemiz için kritik bir öneme sahip olan sabun ve şampuan kullanma alışkanlarını da etkilemiştir. İnsanlar artık fabrika yapımı sabun ve şampuanların içerdikleri zararların farkına varmış; kendilerini ve ailelerini kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa sebep olma ihtimali olan fabrikasyon sabun ve şampuanlardan uzak tutmaya başlamıştır. İnsanların doğal olanı bulma arayışları neticesinde keşfettikleri ve kullananların yakınlarına da şiddetle tavsiye ettiği Bıttım sabunu, bu konuda bir adım öne çıkmaktadır. Doğal içeriği ve hiçbir yan etkisi olmayan yapısıyla saç ve vücut temizliğini hakkıyla gerçekleştirmek isterken, kendisinin ve yakınlarının sağlığını da düşünen inşaların vazgeçilmezi haline gelen bıttım sabunu, klinik testler sonucunda doktorlar tarafından da şiddetle tavsiye edilmektedir.

Sokağa çıkıp bir araştırma yapılsa, insanlara sabun ve şampuan denince akıllarına ilk ne geldiği sorusu yöneltilse, insanların cevabı ekseriyetle temizlik ve saflık olacaktır. Fakat fabrika üretim aşamalarında özellikle kokulandırma kısmında sabun ve şampuanlara eklenen ağır kimyasallar, söz konusu saflık ve temizlik algısına gölge düşürmektedir. Son dönemlerde yapılan araştırmalar, bu algının değiştiğine işaret etmektedir. İnsanlar fabrikasyon sabun ve şampuanlara güvenmediklerini belirtmekle birlikte başka çareleri olmadığı için kullanmaya devam ettiklerini belirtmektedir. Artık bu konuda çaresiz değilsiniz: Kanıtlanmış hiçbir yan etkisi bulunmayan, yapımı esnasında herhangi bir katkı maddesi kullanılmayıp, elle imal edilip yine elle kesilen bıttım sabunu, bu konudaki dertlerinize derman olacak. Bilim insanlarının doğal bir mucize olarak nitelendirdikleri bıttım sabunu, sağlık konusundaki faydalarının yanı sıra saçlarınızın görünümüne kazandırdığı benzersiz görünüm ve parlaklık ile vücutta oluşmuş tahrişleri, yüzdeki sivilceleri ve beyaz noktaları yok etmesi hasebiyle de kendinize olan özgüveninizi artıracak ve insan ilişkilerinde bir adım öne geçmenizi sağlayacak.

Bıttım Sabunu Nedir, Nasıl Üretilir?

Bıttım sabunu faydaları sayılmayacak kadar fazla bir ürün olmasının yanında yapım aşamasının oldukça zahmetli olması konusunda da ön plana çıkmaktadır. Bıttım sabunu adını, Siirt yöresinde yetişen fıstıkların aşılanmamış haldeki meyveleri olan bıttımdan almaktadır. Her sene eylül ayında toplanan bıttımlar, yoğun işlemler dizisinden geçirilerek sizlere ulaşmaktadır:

  • Bıttımlar toplandıktan sonra tane tane olacak şekilde ayıklandıktan sonra yıkanır ve kuruması için 5 ila 10 gün arasında açık havada bekletilir.
  • Kuruduktan sonra bıttımlar geleneksel yöntemlere uygun olarak taş değirmenlerde öğütülür ve öğütme işleminin ardından orta ısıda özenli bir şekilde en az iki saat olacak biçimde yoğrulur.
  • Yoğurma işleminin amacı bıttımların yağını bırakmasıdır ki, bıttım sabunu için gerekli olan söz konusu bu yağlardır. Meyvelerin bıraktıkları yağ daha sonra kullanılmak üzere bir kaba konulur.
  • Kaplarda bekletilen yağ, bu esnada kazanlarda kaynatılmakta olan su ve biraz kül karışımına ilave edilir.
  • Yağ, su ve kül karışımı karıştırılarak kaynatılırken sabunlaşma sürecinin başlatılabilmesi için hazırlanan çözelti yavaş yavaş, bir yandan karıştırılmaya devam edilerek eklenir.
  • Aşağı yukarı 12 ila 16 saat arasında sürecek olan bu işlem sonrasında elde edilen sabun, henüz kazanlarda sıcak bir vaziyetteyken kaplara konarak açık havada olacak şekilde üç gün boyunca beklemeye alınır.
  • Büyük kalıplar biçiminde kurutulan sabunlar küçük parçalara ayrılarak ülkenin pek çok farklı yerinden bıttım sabununa ulaşmak isteyenlerin beğenisine sunulur.

Görüldüğü üzere yapılması için yoğun bir özveri emek gerektiren Siirt bıttım sabunu, bu emeğin ve özverinin karşılığı olarak gün geçtikçe daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. İnsanlar gerek bizzat kendileri aktarlardan alarak, gerek internet üzerinden sipariş verme yöntemiyle, gerekse marketlerden ulaşarak bıttım sabunu mucizesine şahit olmaktadır. Bu konudaki ilgi gösteriyor ki, önümüzdeki günlerde bıttım sabunu, saç ve vücut bakımı ve temizliği konusunda derman arayan insanların dertlerine çare olması bakımından adından daha çok söz ettirecek. Siz de, ünü ülke topraklarını aşarak dünyaya mal olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve ülkemizin ihracat konusundaki tescilli markalarından birisi olmayı hedefleyen bıttım sabununu kendiniz ve aileniz için güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr