SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

%100 Doğal Bıttım Sabunlarının Mucizevi Etkileri

%100 Doğal Bıttım Sabunlarının Mucizevi Etkileri

Kimyasal ürünlerin sıklık ile kullanılması özellikle Batı Bölgesinde yaygındır. Batı Bölgesinde yaşayan kişiler doğal ürünlerin kullanımına pek önem vermiyor. Çünkü yoğun iş temposunda çalışan kişiler erişim kolaylığı olan ürünleri satın almayı daha doğru buluyor. Alınan domatesten kazağa, ilaçtan şampuana kadar birçok üründe kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler ürünlerin  raf ömrünü uzatmak için kullanılıyor. Reklamlarda ürünlerimiz doğaldır diye sloganlar söylense de bir şekilde hayatımızdaki çoğu ürün kimyasal madde içermektedir. Bu kimyasal maddeler kısa kullanımlarda hayati önem taşımaz fakat aldığımız her üründe bulundukları için sağlık açısından büyük problemlere neden olmaktadır. Sadece büyükler değil çocuklarda bu ürünleri kullanıyor. Her şeyin sağlıklısı doğal olandır. Fakat her ürünü doğal olarak elde etmek ne yazık ki oldukça zor bir iştir. Fakat doğal ürünlere erişim gücünüz var ise ürünlerin doğalını almak sağlığınız için çok önemlidir. Özellikle kullandığınız şampuan ve sabunların doğal olanlarına erişmek oldukça kolaydır. Cildinizde kullandığınız kimyasal madde içeren ürünler cilt kanserine kadar sağlık problemlerini karşınıza çıkarabiliyor. Sağlığınız için özellikle şampuan ve sabunlarda doğal ürünleri tercih etmeniz cilt problemlerinin önüne geçiyor. Sabun ve şampuanda doğal ürün denilince akla gelen ilk ürün bıttım sabunu olmaktadır. Bıttım sabunu faydaları sayesinde daha sağlıklı bir yaşam sürebilir, cilt sağlığınızı güvenilir ellere teslim edebilirsiniz.

Özellikle cilt ve saç bakımı, sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Bu nedenle doğal bir sabun kullanmak hem cildinize hem de saçlarınıza sağlık katar. Bıttım sabunu diğer kimyasal madde içeren sabunlar gibi cildinizi kurutmaz. Tam tersine cildinizi nemlendirir ve uzun süre sağlıklı olmasını ve mis gibi kokmasını sağlar. Bıttım sabunu faydaları arasında en önemlisi saç dökülmesini engellemesidir. Türkiye’deki pek çok insan saç dökülmesi problemi ile karşı karşıyadır. Kimyasal içeren ürünler saç dökülmesini engelleyemez. Çünkü bu ürünlerin içerisindeki kimyasal maddeler cildi kurutur. Fakat bıttım sabunları doğal içerikleri sayesinde cildi nemlendirir ve saç derisini havalandırır ve besler. Böylelikle saç dökülmesi problemi ortadan kalkar. Ayrıca ergenlik sivilceleri ve siyah noktalar özellikle ergenlik döneminde olan kişilerin en büyük problemlerinin başında gelir. Dermatologlar bıttım sabunlarının sivilce ve siyah noktalara iyi geldiğini söylüyor ve hastalarına da öneriyor. Bıttım sabunları gözenekleri havalandırarak cilde ferah bir görünüm kazandırır ve kokusu sayesinde temizlik hissi verir. Ayrıca bıttım sabunu vücudunuzda tahriş, yara ve kaşıntı var ise bunları da geçiriyor. Egzama ve mantar tedavisinde de kullanılan bıttım sabunları, uzmanların alternatif tıpta hastalarına önerdikleri doğal ürünlerden biridir. Saç bakımında da önemli bir yere sahip olan bıttım sabunları sayesinde saçlarınız daha parlak, daha güçlü ve daha dolgun olması işten bile sayılmaz. Özellikle menengiç meyvesi yağından üretilen bıttım sabunları ile sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Menengiç Meyvesi Yağından Üretilen Bıttım Sabunlarının Üretiliş Aşamaları

Siirt’te yetiştirilen bıttım ağaçlarından toplanan menengiç meyveleri ile üretilen bıttım sabunları aynı zamanda bu neden ile Siirt bıttım sabunu olarak da anılıyor. Sadece Eylül ayında mahsul veren bu ağaçlardan bu ayda menengiç meyveleri özenle toplanıyor ve çürükleri bir kenara ayrılıyor. Çürüklerinden kurtulan menengiç meyveleri yıkanıyor ve 10 gün boyunca güneşin altında kurutuluyor. Kuruyan menengiç meyveleri daha sonra değirmene götürülüyor ve burada toz haline gelene kadar öğütülüyor. Toz haline gelen menengiç meyveleri su yardımı ile 2 saat boyunca yoğruluyor ve bu yoğrulma sonunda ortaya bıttım sabunlarının hammaddesi olan menengiç meyvesi yağı çıkıyor. Bu sırada başka bir kazanda 24 litre su ve sabunlaşma tepkimesini başlatmak için gerekli olan odun külü birlikte kaynatılıyor. Kaynayan bu kazana menengiç meyvesi yağı da ekleniyor ve 2 gün boyunca kazan içindeki suyun buharlaşması bekleniyor. Kazanın içerisinde su kalmayınca geriye sadece sıvı halde Siirt bıttım sabunu kalıyor. Bu sabun kazandan sıvı halde alınıyor ve katılaşması bekleniyor. Katılaşan bıttım sabunları dilimleniyor ve paketleniyor. Ardından alıcılar nerede ise oraya gönderiliyor. Bıttım sabunlarını satın alırken menengiç meyvesi yağı özlü olmasına dikkat edin. Çünkü bazı üreticiler zeytinyağından da bıttım sabunlarını elde edebiliyor. O da doğal fakat menengiç meyvesi yağı kadar fayda sağlayamaz.
Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr