SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Canlı Saçlar İçin Bıttım Sabunu

Canlı Saçlar İçin Bıttım Sabunu

Siirt yöresinde bulunan bıttım bitkisinden oluşan bıttım sabunu artık çokça bilinen bir sabundur. Siirt bıttım sabunu cildin ve özellikle de saçın her türlü sorununu çözmekte ve yurtiçinde ve dışında çok büyük rağbet görmektedir. Temizlik her birey için önemli ve olmazsa olmaz bir durumdur. Çünkü kendimize hem de sosyal ortamdaki imajımıza yönelik oldukça fazla olumlu etkisi vardır. Kişisel temizlik ve bakım önemli olduğu için buna bağlı olarak bu hijyeni sağlayan temizlik ürünleri de çokça önem taşımaktadır. Özellikle saçların temizliği birçok insan için oldukça önemlidir. Normal olarak kadınların daha çok ilgi gösterdiği saçlar ve saç ürünleri, günümüzde erkekler tarafından da oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Erkeklerin en çok karşılaştığı sorunlardan biri olan saç dökülmesi problemi, kadınlar için de büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Özellikle son yıllarda saç dökülmesi problemi gittikçe artmıştır. Bunun sebebi her şey olabilir fakat bu her şey dediğimiz geniş kapsama katkı maddeli ürünleri de eklememiz şarttır. Özellikle şampuan ve cilt temizleme ürünlerinde kullanılan oldukça güçlü ve fazla miktarda kullanılan kimyasallar alarm vermektedir. Çünkü bu kimyasallar bünyede yok olmamakta ve uzun süre boyunca derimize yerleşik olarak kalmaktadır. Zaten kolay sökülen bir yapısı olmayan bu kimyasallar uzun süreli kullanım sonucunda iyice yerleşik yaşama geçmektedirler.  Bu durum elbette ki sıkıntıya yol açmaktadır. Özellikle saç derisine ciddi hasar veren bu kimyasallar, saç derisinde bulunan gözenekleri tıkar, saçın nefes almasını engeller. Bu da elbette ki saçın güçsüzleşmesine en sonunda da dökülmeye sebep olur. Ne yapacağını bilemeyen insan bunu engellemek adına daha da fazla katkı maddeli ürün kullanmaya başlar ve bu sebeple de içinden çıkılmaz bir kısır döngüne girer. Bu durumdan kurtulmak isteyen kişiler araştırma yaptıkları zaman karşılarına çıkan ilk doğallık bıttım sabunu olarak adlandırılmaktadır.

Bıttımın Saça Faydası Nelerdir

Siirt bıttım sabunu bıttım bitkisi ve çitlembik ile üretilmektedir. Üretim süreci de son derece doğal olduğu için hiçbir şekilde kimyasal ya da katkı maddesi içermez. Bıttım sabunu faydaları saçın ve saç derisinin yapısında şu gibi olumlu yönde değişimlere sebep olur:

  • Saç dökülmesini en aza indirger, birkaç aylık kullanım sonucunda da durdurmaya başlar.
  • Saçın kepeklenmesine karşı inanılmaz bir ilaç niteliği görür.
  • Saçın dış etkenlerden dolayı cansızlaşmasını ve güçsüzleşmesini, içindeki bıttım yağı sayesinde durdurur ve saçı besler.
  • Saçta oluşan kaşıntı ve buna bağlı olarak oluşan tahrişleri tamamen geçirir.
  • Saçtaki egzama, sedef hastalığı gibi rahatsızlıkların beraberinde getirdiği huzursuzluğu gidermede çok etkili bir yoldur.
  • Saçın yeniden çıkmasını ve beyazlaşan saçların tekrar eski haline dönmesini sağlar
  • Saçın kuruluğunu alır, saçı nemlendirir.
  • Saç derisindeki kimyasal tabakayı kaldırarak saça nefes aldırır, saçı yumuşatır

Yukarıda sıraladığımız saça özel bıttım sabunu faydaları piyasadaki diğer birçok kimyasal ürün tarafından da vaat edilmektedir. Fakat bu ürünlerin doğallığı bıttım sabunu ile kıyaslanamaz zira bıttım el ile toplanı, yoğurulur, kaynatılır ve soğutulur. Hiçbir şekilde ne içeriğinde ne de üretim sürecinde herhangi bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle hiçbir şekilde yan etki gözlemlenmemiş aksine sadece yararı ortaya çıkmıştır. Birçok insan bu sabunu kullanmaya başladıktan sonra, saçları ve saç derileri sağlığına kavuşsa bile hala bıttım kullanmaya devam etmektedir. Çünkü doğallık gerçekten doğal olan ürünler ile hissedilebilmekte. Hayatı boyunca hem iç hem de dış etkenler ile fazlaca kimyasala doymuş insan artık yeni çareler aramakta ve bu yeni çareyi hiç de yeni olmayan doğada bulmaktadır. Bu sebeple her zaman belirttiğimiz gibi çok ciddi bir rahatsızlığımız yok ise, tüm hastalıkların tedavisi doğada vardır. Fakat bu demek değildir ki sadece doğal bitki kullanalım. Hayır, tüm bu bıttım sabunu gibi doğal ürünler, destekleyici ve koruyucu özelliğe sahiptir. Takviye edici bu bitkiler bizleri zararlı etkenlere karşı korur, bünyemizdekileri de kovmamıza yardım ederler. Hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır zira bıttım sabunu gibi doğal sabunlar yalnızca bitkilerden ve el gücü olan insanların çabaları ile üretilmektedir. Bu sebeple oldukça faydalı olan bıttım sabununu güvenli bir şekilde saçlarınızın sağlığı için kullanabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr