SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Siirt Bıttım Sabunuyla Sivilceye Son

Siirt Bıttım Sabunuyla Sivilceye Son

Bıttım sabunu Siirt ve çevresinde yetişen Çitlenbik denilen çam fıstığının aşılanmamış halinde bulunan bir ağaç türünün meyvelerinden çıkarılan yağ ile yapılır. Bu ağaç aşılandığında Siirt çam fıstığı olur. Türkçe olarak menengeç de denilen bu ağacın meyvelerinden çıkan yağa da menengeç yağı adı verilir. Bu ağacın meyveleri Eylül ayından sonra toplanarak çeşitli işlemlerden sonra yağı elde edilir ve bu yağ da sabun haline getirilir. Bu sabunun faydaları saymakla bitmez.

  • Varislere iyi gelir.
  • Vücuttaki gözenekleri açar.
  • Vücudu rahatlatır.
  • Saç dökülmesine iyi gelir.
  • Kepeklenmeyi önler.
  • Egzama, sivilce, çıban ve vücutta oluşan yaralara iyi gelir.

Bununla birlikte birçok daha faydası olan bu sabun daha önceleri Siirt ve çevresinde kullanılırken faydalarının görülmesi üzerine Türkiye genelinde dağılmıştır. Siirt bıttım sabunu yurt genelinde tanınmaya başlamıştır. Bununla birlikte de genellikle aktarlara sorumlaşa başlanmış, aktarlar da gelen talep doğrultusunda bu sabunu getirmeye başlamışlardır. Saç dökülmesi sorunu olan, kepek sorunu olan, vücudunda yaralar çıkan, egzama, çıban ve ergenlik sivilceleri için doğal iyileştirici olarak bilinen bu sabunu yurt genelinde her taraftaki alıcılar kullanmaktadır.

Bıttım sabunu vücuttu çıkan veya oluşan yaraları iyileştirmede en doğal çözümlerden birisidir. Vücutta yara bulunan yer her gün bu sabunla yıkandığında iyileşme emareleri gözle görülmeye başlar. Belli bir süre yaralar belli zaman aralıklarında bu sabunla yıkanırsa yaranın yeri tamamen iyileşir. Bununla birlikte eğer yara taze ise bu sabunla yapılan temizlik ile yara izinden de eser kalmaz. Yalnız kesinlikle başka bir iyileştirici ile kullanılmamalıdır. Bu sabunun hemen yaraya tesir etmesi beklenemez ancak devamlı vücut temizliğinde bu sabun kullanılırsa yarada iyileşmeler görülür. Yara zamanla kapanır ve en sonunda yaranın yerinde kalan kızarıklık da bu sabur sayesinde yok olur.

Bıttım sabunu faydaları bununla da bitmez. Eğer ergenlik sivilceleri çok çıkmaya başladıysa düzenli olarak sabah ve akşam bu sabunla yüz yıkanırsa sivilceler geçmeye başlar. Ancak bu sivilcelerin elle oynanmaması gerekir. Bunun nedeni ise sivilceler elle oynanırsa iz kalma olasılığı büyük olur. Ergenlik sivilcelerinin kızlı, erkekli herkesin sorunu olduğu bilindiğine göre bütün gençlerin bıttım sabunlarıyla yüzlerini ve sivilce olan bölgelerini yıkamaları, onların ergenlik sivilcelerinden daha kısa sürede kurtulmayı sağlar. Gençlerin bu sivilceleri büyük sorun yapmaları, özellikle de genç kızların sivilceli bir yüz istememeleri onları bu sivilcelerden kurtulma yollarını aramaya itmektedir. Siirt bıttım sabunu sivilceleri kökünden yok ederek elle oynamanıza zaman bırakmadan yok etmektedir. Ergenlik çağına giren çocukların korkulu rüyası olan bu sivilceler bu sabun sayesinde iz kalmadan geçmekte ve temizlenmektedir. Vücudun ve yüzün her tarafında çıkan çıbanlar da başımızın belası olar. Bu çıbanların çoğu ağrı ve sızı da yaparlar. Bu sabunla yıkanan çıban çevresi iyileşmesinin yanında ağrı ve sızıların da geçmesini sağlar. Çıbanların da genellikle iz bıraktıkları bilinmektedir. Bıttım sabunuyla yıkanan çıbanın olduğu bölümde çıban iyileştiği gibi iz kalma olasılığı da ortadan kalkar. Çıbandan temizlenen bölge eski halini aldığı gibi o bölgenin gözeneklerinin de bu sabun sayesinde açılması nedeniyle eski halinden de iyi olur. Bıttım sabunu faydaları içinde vücudun gözeneklerini açması ve vücuda bir dinginlik, rahatlama vermesi de sayılabilir. Antiseptik mikrop öldürme özelliği olan bu sabun özelliği sayesinde yara ve sivilce kremlerinin yerine de kullanılabilir. Eğer yaramız doktor kontrolü gerektirmeyecek büyüklükteyse bu sabun ile yara bölgesinin yıkanması yeterli olacaktır. Ancak yine de bir doktora başvurmakta yarar vardır. Doktor kontrolü her halükarda gereklidir. Ancak çok küçük ölçekli yaralarda, çıbanlarda ve ergenlik sivilcelerinde bu sabunun iyileştirme gücünden faydalanılabilir. El ürünü olan bu sabun vücudun temizlenmesinde doğal kabak lifiyle sabunlanırsa etkisini daha fazla gösterebilecektir. Varisler de insanların sağlık sorunlarından birisidir. Bu hususta da bu sabunun büyük faydaları görülmüş, varislerin bu sabunla yıkanılmasından sonra geçtiği veya azaldığı görülmüştür. Bıttım sabunu tamamen doğal malzemelerden üretildiği için hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır. Bitkisel bir sabun özelliğine sahip olan bıttım sabunları kasıntı olan bölgelerde de kullanılabilir. Kaşıntı olan bölgeler belli aralıklarla bu sabunla yıkandığında daha kaşıntının kesildiği de görülmüştür. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr