SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu : Bilinen Mucize

Bıttım Sabunu : Bilinen Mucize

Tarih boyunca insanlar, sağlıklarını korumak için farklı ve etkin yollar bulmaya çalışmışlardır. Kimileri ellerindeki imkanları kullanarak kimileri de başka yerlerden kaynak sağlayarak bu ihtiyaçlarını gidermeye çalışmışlardır. Örneğin kakao günümüzde çok lezzetli bir içecek olarak bilinir ancak Afrika’daki ilk insanlar onu yaraları tedavi etmek amacıyla kullanmışlardır. Bizim coğrafyamızda da bu şekilde örnekler vardır. Mesela mesir macunu, enerji, dinçlik vermesi amacıyla bir çok baharat ve bitkinin özleriyle elde edilmiş bir yiyecektir. Bunların yanında ağız ve diş sağlıklarını korumak için misvak kullanmışlardır. Tabi ki o zamanlarda özel aromalarla üretilen sabunları da unutmamak gerekir. Gül özünden veya lavantadan üretilen sabunlar o dönemin gözdeleri olmuşlardır. İlk üretilenlerden bugüne kadar bir çok yollardan geçmiş bu ürünlerden biri de bıttım sabunudur. Bıttım sabunu faydaları ilk zamanlardan beri bilinmekte, o zamanlardan beri temizlik ve güzellik malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bildiğimiz gibi sabun yapımında çok sayıda bitki özleri kullanılmaktadır. Kullanılan bu bitki özleri hem hoş bir koku vermekte hem de içlerinde bulunan özlerle cildi hem güzelleştirmekte hem sağlık vermektedirler. Bıttım sabunu, özellikle Doğu’ da en kaliteli haliyle üretilmektedir. Siirt bıttım sabunu, içlerinden en çok bilinenidir. Siirt bıttım sabunu , Siirt’ te büyüyüp olgunlaşan bıttım ağacından ( halk arasında başka isimlerle de bilinmektedir ) toplanan yaprakların yağından elde edilen bir sabundur. O bölgede yaşayan insanlar tarafından yoğun olarak kullanılmakta olan bıttım sabununu, başlı başına bir mucize olarak adlandırmak mümkündür. Çünkü bıttım ağacı, yaprakları yanında meyvesiyle de ünlü bir ağaçtır. Tatlı bir tadı olan bıttım meyvesi sert, eriksi bir yapıdadır. Ayrıca hayvanlar tarafından gıda olarak tüketilmektedir. Bıttım sabunu faydaları ve sahip olduğu organik yapısıyla hergün daha fazla insan tarafından tanınmakta ve kullanılmaktadır.

Bıttım Sabununun Yararları

Bıttım sabunun faydalarına tanık olmak için, geçmişten bugüne kullanan insanlara yani dedelerimize, nenelerimize bakmamız yeterlidir. İlerleyen yaşlarına rağmen nasıl da genç ve dinç görünmekte bunun yanında elleri, saçları ve yüzleri kırışıklıklarla dolsa bile derileri bir bebek gibi canlı ve temizdir. Bugün reklamlarda veya alışveriş merkezlerinde birçok ürün tanıtılmakta, hatta herhangi isimli bir şahsın büyük güzellik sırrı şeklinde manşetler görmekteyiz. Halbuki o reklamların hemen hemen çoğu aldatmaya dayanmaktadır. Ne sağlık açısından ne de doğallık açısından bir faydası bulunmayan ürünler pazarlanmaktadır. Ancak tamamen doğal olan bıttım sabunu, hem sağlık hem güzellik hem de ekonomik açıdan çok ama çok faydalı bir üründür. Bunu anlamak için ne kadar süredir kullanıldığına bakmamız bile yeterlidir. Bugün piyasaya sürülen bir kozmetik ürünü çok değil en fazla bir iki yıl piyasada kalmaktadır ve onun yerini hemen başka bir ürün almaktadır. Ancak bıttım sabununun on yıllarca belki de daha fazla bir tarihi vardır. Bıttım sabunu, her şeyden önce üretim aşamalarıyla da doğal bir üründür. İçinde hiçbir ek kimyasal bileşen yoktur. Tamamen doğaldır ve son kullanma tarihi de yoktur. Çok uzun ömürlüdür ve defalarca kullansanız bile etkisini kaybetmemektedir. Bıttım sabununun sağladığı yararlar hakkında özet bir sıralama yaparsak şu bilgileri verebiliriz :

  • Bıttım sabunu bozulmaz,
  • Bıttım sabunu cildin yağ oranına uygundur,
  • Bıttım sabunu ülkemizde üretilir,
  • Bıttım sabunu saç ve saç derisinin güçlü kalmasını sağlar, yıpranmış saç derisini güçlendirir,
  • Bıttım sabunu rahatlıkla temin edilebilir,
  • Bıttım sabunu cildin genç kalmasına yardımcı olur,
  • Bıttım sabunu yorgunluğu alır, ferah ve dinç hissetmenizi sağlar,
  • Bıttım sabunu ciltteki yara ve izleri tedavi edici özelliğe sahiptir.

Bu saydıklarımız bıttım sabunu hakkındaki faydaların sadece çok az bir kısmını oluşturmaktadır. Son zamanlarda özellikle bitkisel tedavi alanında araştırma yapan ve sonuçlar elde eden doktorlar tarafından da bıttım sabunu hakkındaki olumlu görüşleri duymaktayız. Uzun yıllarca, bıttım sabununu kullanmış insanlar tarafından hiçbir olumsuz bir duyum alınmamış olması da faydalarının somut özelliği olarak gösterilebilir. Ancak belirtmemiz gerekir ki sağlık açısından daha dikkatli olunması için doktorunuza başvurmayı da unutmayınız. Hamilelik dönemlerinde, diyabet veya yüksek tansiyon rahatsızlıklarında ya da aşırı hassas bir cilde sahipseniz ve bununla beraber düzenli kullandığınız bir ilaç varsa, lütfen kullanmadan önce doktorunuzun görüşünü de alınız.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr