SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğa Mucizesi Bıttım Sabunu

Doğa Mucizesi Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu, özel ve tamamen doğal olarak, bıttım ağacı ( çitlembik ) nın yapraklarının toplanıp özel bir presleme yapılarak elde edilen yağı ile üretilen bir sabundur. Bıttım sabunu, bugün bir çok tüketici tarafından sağlıklı ve bütçeye uygun olduğu için tercih edilmektedir. Bunların yanında bıttım sabunu faydalarının sadece sağlık ve ekonomik açıdan olduğunu söylemek yanlış olur. Bıttım sabunu, bütünüyle doğal bir ürün olduğu için vücudun istediği özelliklere uygunluğu ile iyileştirici özellik te taşımaktadır. Bıttım sabunu hakkında diğer önemli bir bilgi de bu mucizevi ürünün ülkemiz sınırları içinde yetiştiği ve üretildiğidir. Gerçekten de tüm bu özellikler ile birlikte bıttım sabunu doğanın bizlere sunduğu mucizevi bir üründür. Ülkemizde özellikle Siirt bıttım sabunu ünlüdür. Siirt bıttım sabunu, Siirt’ te yetişen bıttım ağaçlarından toplanan yaprak vesilesiyle üretilir ki bu ağaçlardan yılda çok sayıda yaprak düşmektedir. Bu da sabunun yapımını kolaylaştıran bir başka etmendir. Son zamanlar da yapılan bilimsel araştırmalar göstermektedir ki bir mucize olan bıttım sabunu faydaları ve özellikleri ile birlikte çok rağbet görmüştür. Peki bu kadar önemli olan bıttım sabununun faydaları nedir ? Bıttım sabununun yararları kısaca sağlık ve güzellik açısından şu şekilde özetlenebilir :

  • Solgunlaşan ciltlere, düzenli kullanım ile parlaş ve canlı bir hâ kazandırır.
  • Vücuttaki istenmeyen lekeleri temizleyici özellik gösterir.
  • Saç dökülmelerini en aza indirir.
  • Renkleri matlaşan saçların eski hâllerini kazanmalarını sağlar.
  • Düzenli aralıklarla kullanıldığında yorgunluğu azaltır.

Bıttım Sabunu Kullanımı Hakkında Tavsiyeler

Bıttım sabununun yararları ve özelliklerini kısaca özetledikten sonra bazı önemli kullanım tavsiyelerini paylaşacağız ve alacağınız verimi en yükseğe çıkarmaya çalışacağız. Yüzde yüz doğal yöntemlerle üretilen bıttım sabununun daha uygun ve kaliteli bir kullanım amacıyla verebileceğimiz örnekleri şu şekilde sıralamayı uygun gördük :

  • Saç Dökülmesi İçin : Saç dökülmeleri günümüzde artık insanları çileden çıkaran bir hâl almıştır. Reklamcılığın ülkemizde gelişmesiyle de birlikte televizyonlar da saç dökülmelerine karşın sağlıklı olduğundan şüphe ettiğimiz ürünler gördük. Bunun yanında en büyük problemi saç dökülmesi olan erkekler, bu kötü senaryodan kurtulabilmek için saç ektirme operasonlarına girmektedirler. Ancak bu da pek sağlıklı bir yöntem değildir. Bunlara oranla tamamen sağlıklı ve doğal bir ürün olan bıttım sabununu şu şekilde kullanarak bu dertten kurtulabilirsiniz. Öncelikle saçlarını çok yıkamanın saçın doğal yağ oranını düşürdüğünü bilmekteyiz bu yüzden baştan sizi uyaralım, bıttım sabunu ile de saçlarınızı hergün yıkamayın. Ancak iki günde bir yıkamanız oldukça faydalı olacaktır. Saçlarınızı suyla duruladıktan sonra bıttım sabununu güzelce başınıza sürün ve sonra köpürtün. Ondan sonra da masaj yaparak beş dakika kadar saç derinizi rahatlatın ve son olarak bol suyla durulayın. Bu yöntemi düzenli uyguladığınız zaman saç dökülmesi sorununuzun nasıl azaldığını göreceksiniz.
  • Canlı Saçlara Sahip Olmak İçin: Saçlarınız gün içindeki yoğun iş temponuz yüzünden farklı ortamlarda farklı kimyasallara ve ya hava ortamlarına maruz kalmaktadır. Örneğin sigara içilen bir ortam, egzoz gazlarının yoğun olduğu trafik saçlarınızı olumsuz etkilemektedir. Bu etkilerle saçlarınızın doğal yağ oranı düşmekte ve zamanla solu, mat bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bunların yanında bu etkilerle güçsüzleşen saçlarınız da kırıklar oluşması da muhtemeldir. Bu konuda da bıttım sabunu hemen imdadımıza yetişmektedir. Farz eddelim ki yoğun bir gün geçirdiniz ve eve geldiniz. Üstünüzü çıkartın ve duşa girin. Duşa girdiğinizde önce ılık bir suyla saçlarınızdaki toz ve mikropları akıtmak için iyice durulayın. Yaklaşık bir dakika bekleyin ve ardından bıttım sabunu ile aşırı baskı yapmadan saçlarınızı yıkayın. Köpükleri sıcak suyla akıtın, bu saç derinizin farklı sıcaklıktaki ısıları algılamasına ve güçlenmesine yardımcı olacaktır.
  • Ciltteki Yaraların Tedavisi İçin: Cildinizde oluşan lekeler ve yaraları tedavi etmek içinde bıttım sabununu güvenle kullanabilirsiniz. Yapacağınız şey çok basit. Kozmetik ürünü şampuanları veya vücut losyonlarını kullanmak yerine vücudunuza sadece bıttım sabunu sürün. Çünkü bıttım sabununun yağı, bücuttaki yağ oranına en yakın yağdır. Düzenli ve devamlı olarak kullanıldığında cildinizdeki istenmeyen lekelerin ve yaraların zamanla iyileştiğini göreceksiniz. Bu kullanım ile vücudunuz normal yağ oranına kavuşacaktır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr