SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabununu Değerli Kılan Özellikler

Bıttım Sabununu Değerli Kılan Özellikler

Bıttım sabunu şifadır. İnsanların saçlarında yaşadıkları çeşitli problemlerden, cilt sorunlarına karşı bir muhafaza ve yapılandırıcı görevi bulunmaktadır. Bunun en büyük etkisi, doğal olması ve içerisinde herhangi bir katkı maddesi barındırmamasıdır. Bu nedenle bıttım sabununu değerli kılan etmenler, insanların doğal olana yönelmesinin olumlu yanlarını ortaya çıkarmaktadır.

Bıttım sabunu, Siirt bölgesinde yabani fıstık ağacının aşılanmamış halinin meydana getirdiği menengiç meyvesinin  yağından üretilir. Bu yağ, bıttım sabununun oluşmasını sağlar. Ayrıca menengiç meyvesi, bıttım, çitlembik ve botan olarakta bilinmektedir. Her birinin etkisi aynıdır ve bıttım sabunu olarak günümüzde kullanılan bir sabun olmaktadır.

 • Bıttım sabunu, kimyasal barındırmaz,
 • Yan etkisi bulunmamaktadır.
 • Saçlardaki kepeklenme sorunlarını düzeltir.
 • Saçların dökülmesini engeller,
 • Yeni saç oluşumuna katkıda bulunur ve saç derisini bakterilerden arındırır,
 • Cilt üzerinde mantar, sivilce ya da egzama gibi sorunlara karşıda mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır.

Genel manada saçlar ve cilt üzerinde etkili olan Siirt bıttım sabunu kaliteli bir sistem üzerinde üretilmektedir. Sadece el yordamı ile, menengiç meyvesinin toplanması ve yağının çıkartılması için bir dizi çabaya girilmesiyle, bıttım sabunu meydana getirilmektedir. Bıttım sabunu kalıp olarak satılmaktadır ve genelde kilo hesabı ile kullanılır. Üretiminde tek bir kalıp halinde bir şekilde bulunurken, eşit miktarda el ile kesilerek, ayrılmaktadır. Bu sayede bıttım sabunu insanların kullanabileceği bir şekle getirilmektedir.

Bıttım sabunu faydaları oldukça fazla olmasının sebebi, bitki özünün içerdiği minerallerdir. Sağlığa yararlı olarak bıttım sabununu kullanan her bir kişi, saçları konusunda beklentilerini en iyi şekilde alabilmektedir.

 • Saç problemleri düzeltmesi,
 • Saçlardaki yağlanmayı azaltması,
 • Saçların daha uzun bir süre kullanılabilmesi,
 • Yıpranmayı geciktirmesi,
 • Normalde aynı gün canlılığını yitiren saçları 3 güne kadar koruyabilmesi

gibi etmenler, bıttım sabununu değerli kılan özellikler arasındadır. Bu yüzden Siirt bıttım sabunu özel bir içeriğe sahiptir. Beklenileni vermekte ve daha iyi sonuçların alınabilmesinde katkıda bulunmaktadır. Kullanımı içinde bolca köpürtülmeli, saç derisi yüzeyine iyice yetirilmeli ve cilt içinde kullanılacağı zaman yüz bölgesine köpüklerin uygulanması gerekmektedir.

Kuruyemiş ve Sabun

Bıttım sabununu el ile üretiminde kullanılan yağı, kuruyemiş amacıyla da kullanılan fıstık ağaçlarından üretilmektedir. Bu sistemde iki türlü unsuru Siirt halkı gerçekleştirmektedir.

 • Öncelik olarak yabani fıstık ağacı aşılanırsa, fıstık olarak kuruyemiş haline dönüşmektedir. Bu sayede menengiç meyvesi sert bir hal alarak, fıstık üretimini sağlamaktadır.
 • Ağaç aşılanmadığında ise menengiç meyvesi bu sefer kuruyemişin aksine sert bir hal alabilmektedir. Fakat bu olgunlaşma evresi tam olarak yerine gelmeden, menengiç meyvesi ham iken toplanır, gerekli kurutma ve temizleme işleminden sonra kazanlarda kaynatılarak yağının çıkartılması sağlanır. Bu sayede bıttım sabunu gerekli aşamalardan geçerek, günlük hayatımızda birçok yarar sağlamaktadır.

Burada önemli olan nokta, menengiç meyvesinin iki türlü faydasının olmasıdır. Kuruyemiş olarak tüketildiğinde vücudumuzun bağışıklığını güçlendirmesi ve zihni kuvvetlendirmesi gibi etkenler bulunur. Sabun olarak kullanıldığında ise saçlara şifa ve cilde tedaviyi sağlayan yapıları içermektedir. Bu nedenle bıttım sabunu değerli kılan özellikler, insanların sağlık sorunlarında etkili bir şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır. Bu sayede herkes beklentisine uygun olarak, saçlarında çektiği problemleri için bir çözüm bulabilmektedir.

Bıttım sabununun diğer özellikleri

Bıttım sabunu sivilceleri, yüz bölgesi, omuz, kollar ve diğer bölgelerden geçirmektedir. Ayrıca mantarların oluştukları bölgedeki etkilerini kırarak, bakterileri temizlemektedirler. Siyah nokta oluşumları ve egzama sorunlarında da bıttım sabunu doğal bir reçete olarak önerilmektedir. Bu nedenle, Siirt bıttım sabunu genel bir yarara sahip olduğu için, insanlar çeşitli kimyasal ürün almak yerine özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, bıttım sabunu kullanarak bu tür sorunlarına çözüm getirmektedirler.

Sağlık önemli olduğundan kullanılan ürünlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bıttım sabununu kullanacağınız zaman kimyasal ürünleri bırakın. Bu başlarda alışkanlığınızın terk etmede bir problem oluşturacak olsa da, zamanla iyiki de bırakmışım diyeceğiniz bir his oluşturacaktır. Eğer saçlarınızın uzun vadede sizin beklentilerinizi karşılamasını istiyorsanız, bıttım sabununu kullanarak doğal özden yararlanın. Bugün hasta olduğumuzda bitkisel çayların nasıl bir yararı varsa, bıttım sabununda bitkisel yararı menengiç meyvesinin yağı ile sağlanmaktadır. Sadece doğal olan bıttım sabunu faydaları, insan vücuduna uyumlu ve zararsız olarak, rahatlıkla bir ömür kullanılabilecek bir üründür.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr