SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabununun Kalitesi ve Yararları

Bıttım Sabununun Kalitesi ve Yararları

Bıttım sabunu, basit bir sabun değildir. Üretim safhası, geliştirilmesi, daha etkili bir yapıya getirilmesi gibi etmenler, bıttım sabununun önemini ortaya koymaktadır. Bıttım sabununun kalitesinin tek sebebi sadece doğallığın kullanılarak üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu doğallık bıttım sabununa ayrı bir değer katmış ve insanların cilt sorunlarından, saç sorunlarına kadar epey bir şifa barındırmasını sağlamıştır.

Bıttım sabununun kalitesinin önemli etkenlerinden bir tanesi de kimyasal madde, tatlandırıcı, koruyucu, renklendirici gibi herhangi bir madde barındırmamasıdır. Bu bıttım sabununun kullanılmasında bir sakınca olmadığını ve her zaman için bir hayat boyunca kullanılabileceğini gösteren en önemli özelliklerden bir tanesini oluşturmaktadır. Bu nedenle Siirt bıttım sabunu menengiç meyvesi toplanarak üretilen, yağı çıkartılan ve bu yağı çıkartılarak belirli bir kalıp haline getirilmesi üzerinden gerçekleşmektedir.

Gerçek bir etkiyi her zaman için yararlı bir şekilde sunarak, insanların sorunları için doğal bir çözüm yolunu getirmektedir. Bu sayede;

  • Saçlardaki kepeklenme sorunları gideren bir özelliği vardır. Kanıtlanmıştır ve pek çok insan da bunu doğrulamıştır.
  • Saç dökülmelerinde ciddi bir azalmayı sağlamakta ve kırılgan saçların güçlenmesini sağlamaktadır.
  • Deri hastalıkların birçoğunu düzelmede antiseptik özelliğini kullanır. Bu özellik doğanın bir mucizesidir. Cilt üzerinde çıkan sivilceleri giderir, egzamayı ve mantar oluşunu önler. Nasırlı bölgeleri yumuşatarak rahatlatır. Ayrıca saç diplerinde, ensenin üzerinde çıkan yaraları da gidererek, kafa derisinin rahatlatılmasında ve bakterilerden temizlenmesine yardımcı olur.
  • Bıttım sabunu saçın aradığı mineral desteğini sağlar. Bu sayede saçların daha parlak-canlı-etkili ve güçlü görünmesine yardımcı olur. Kırılgan ve sürekli cansız görülen bir saçın akıbetini bozar, direncini arttırarak  beyazlaşan saçların doğal rengine gelmesine yardımcı olur.

Bu etkiler bıttım sabununun belirli bir kesim yararlarını oluşturmaktadır. Çünkü saçların yağlanmasından, dökülmesine ve ciltte çıkan yaralara kadar her zaman için etkisini gösteren bıttım sabunu oldukça etkili bir bitki özünden yapılmaktadır.

Yabani fıstık ağacının döneminin gelmesini, menengiç meyvesinin ilk çıkmaya başladığı ve ham olduğu zamanları takip eden ustalar, kendi elleriyle;

Bu meyveyi toplamakta,

Yapraklarından ayırmakta,

Kazanlarda kaynatmakta,

Yağını çıkartarak belirli bir form haline getirmektedir.

Bir dikdörtgen ya da yuvarlak şekilde, kesim işlemi yapıldıktan hemen sonra, Siirt yöre halkı tarafından paketlenip, ailelerine, internet üzerinden sipariş verenlere ya da pazarlara götürülerek satılmaktadır. Bıttım sabunu faydaları etkili bir yarar sağladığı için Siirt bölgesinde ve çevresinde de fazlasıyla kullanılmaktadır. Kimyasal ürünlerin etkisi olmadığını ve saçları sürekli yıprattığını fark edenler, her zaman için geleneklerini bozmamış ve bıttım sabununu kullanmaya devam etmişlerdir. Bu sayede güzel, yararlı, beklentileri karşılayan bir saçlara sahip olmuşlar, Siirt halkının saçım dökülüyor ya da vücudumda sivilce-mantar çıktı gibi şikayetlerde bulunmamaktadırlar.

Bıttım Sabunu ve Kimyasal Ürünlerin Arasındaki Farklar

İnsanlar, kendisi için yarar sağlayan Siirt bıttım sabununu kullanarak, kimyasal ürünlerinin gösteremediği etkiyi kalıcı olarak görebilmektedirler. Çünkü kimyasallar sürekli kullanım gerektirir ve insan sağlığına uyumlu olmayan maddeler barındırdığında hassas saç derilerini, diplerini ve tellerini sürekli olarak yıpratmaktadırlar. Bu yüzden bıttım sabununun, kimyasal ürünlerden en bariz farkı doğal olmasıdır. Doğallığın bir simgesi haline gelen Bıttım Sabunu;

  • İnsanın ihtiyacını en iyi şekilde karşılar,
  • Yan etki barındırmaz ve her zaman besleyici mineralleri barındırır,
  • Kullanım zorunluluğu getirmez, 1 hafta kullanılmadığında saçları direk olarak yıpratmaz,
  • Kimyasal ürünler gibi seri üretimi yoktur, çeşitli kimyasal barındırmaz, sağlığa zararlı değildir ve pahalı değildir.
  • Gerçek bir beklentiyi karşılayan özel bir yapısı bulunur, saçları güçlendirir, besler, dökülmesini engeller ve cilt sorunlarını giderir.

Özelliklerin her biri bıttım sabunu faydalarının birer göstergeleridir. Bugün yanlış alışkanlıklar ile kullanılan kimyasalların aksine, bıttım sabununda etki 1 hafta içerisinde kendisini göstermektedir. Saçların ana doğal yapısını güçlendiren, zayıflıklarından arındıran ve her zaman için beslenmesini sağlayan yapısı ile etkisini kanıtlayan bir ürün olmaktadır.

Bıttım sabunu kalitesi ve yararları her zaman için insanların beklentilerini karşılamaktadır. Memnuiyeti sağlamakta ve yabani fıstık ağacının aşılanmamış hali olan ağaç formunun meyvesi olan menengicin toplanıp işlenmesiyle üretimi sağlanır. Üretimi sadece usta ellerin, tecrübeli yaklaşımlarıdır. Daha fazla üretilsin, dayansın ya da süreklilik getirsin diye kimyasal ürünlerde kullanılmamaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr