SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Saçların Aradığı Doğallık Bıttım Sabunu

Saçların Aradığı Doğallık Bıttım Sabunu

Gerçek bir etkinin insana yararı doğadır. Doğanın özü, insanın şifasındaki rehberidir.

Bu yüzden doğadan kopmayan bir insan, çok daha az sağlık sorunu yaşar ve yaşlanma belirtilerine karşı vücudunu dirençli bir hale getirir. Bu yüzden bıttım sabunu geçmişten beri kullanılan bir doğal sabundur. Yeni bir ürün değildir ve köklü bir geçmişe sahip olması, bıttım sabununun doğal olduğunu kesin olarak yansıtan değerler arasındadır. Çünkü bıttım sabununun varlığı, atalarımızın özellikle Siirt bölgesinde nesilden nesile aktarılan en önemli miras kalıntıları ve güzel alışkanlıklarından bir tanesini oluşturmaktadır.

 • Bıttım sabununun doğal olduğunu kesin olarak kanıtlayan etmenler ve el işçiliği vardır. Çünkü bıttım sabunu üretilirken sadece doğal etmenler, el işçiliği bulunur. Herhangi bir robot, makine ya da kimyasal madde, bıttım sabununun doğal düşmanıdır.
 • Bıttım sabununun üretimi, aşılanmayan yabani fıstık ağacının meyvesinin ham halindeyken toplanmasıyla başlar.
 • Toplanmasındaki ham olmasının nedeni menengiç meyvesinin yağının daha iyi çıkartılabilmesinden dolayıdır. Çünkü Siirt bıttım sabununun ham maddesi menengiç meyvesinden elde edilen yağ üzerine kuruludur.
 • Fakat yağ elde edilirken, sıcak kazanlar devreye girer. Toplanan tüm meyveler belirli bir süre kurutulur. Persler kullanılarak yağının çıkartılması sağlanır, yüksek ısıda kazanlarda kaynatılır ve menengiç yağının belirli bir kıvama gelmesi sağlanmaktadır.
 • En son işlemde menengiç yağı, kalıplara dökülür, kesilir ve kullanıma hazır bir bıttım sabunu ortaya çıkar.

Her bir işlem "el emeği göz nuru" prensibi ile, kadın-erkek ustalar tarafından yapılmaktadır. Çoğu kendi bağ ve bahçelerinde bu işi yapmakta ve bıttım sabununu üretmektedirler. Bıttım sabunu doğal bir ürün olduğu için tüm bu evrelerin her biri geçmişten günümüze taşınmıştır. Geçmişte kimyasal ürünlerin bulunmaması da düşünüldüğünde, bıttım sabununun tamamen doğal olmasındaki temel etken en iyi şekilde anlaşılmaktadır.

Bıttım sabunu faydaları burada devreye girmektedir. Saçların aradığı doğallık, mineral desteği ve diğer besleyici öğeler bıttım sabununda yer aldığından oldukça önemli bir gelişme kaydedilmektedir. Özellikle saç dökülmelerinde çeşitli ürünlere bir dizi para döken kişiler, bıttım sabununu keşfetmedikleri için ciddi bir rahatsızlık duymaktadırlar. Bu yüzden bıttım sabunu yeni çıkarılan bir ürün değil her zaman var olan ve yeni yeni tanınmaya başlayan fakat asırlardır kullanılan bir sabun olarak Siirt bölgesindeki ağaçlardan meydana getirilen bir ürün olmaktadır.

Bıttım Sabunu Saçlara Ne Gibi Katkılarda Bulunur?

Bıttım sabununun saçlara etkileri, belirli bir şekilde abartı değildir. Çünkü doğanın ham hali, insanlar tarafından işlenerek şifa bir sabun haline getirilmektedir. Bu sayede saçların yapısı, kökleri ve saç diplerindeki sorunlara karşı bıttım sabununun ciddi bir etkisi ve yararı bulunmaktadır. Siirt bıttım sabunu;

 • Saç diplerini, köklerini ve saçların ana hat yapısını güçlendirir.
 • Saç köklerini güçlendirdiği için, saçların dökülme durumunu ortadan kaldırır. Düzenli bir kullanım ile 1 aya kadar saçların dökülme oranında bir azalma meydana gelmektedir.
 • Saçların hemen yağlanmasını ve bu yağlanmayla birlikte kafada bir ağırlık hissedilmesini önler. Saç derisine nefes aldırır ve antiseptik özelliği sayesinde saç derisi üzerindeki bakterileri temizler.
 • Saçları canlı gösterir, bakımsız durumundan muaf tutar ve her zaman için sağlıklı bir şekilde kalmalarını sağlar.
 • Psikolojik etmenler, şehir yaşantısı, pis havanın getirdiği olumsuz durumlara karşı saçların korunmasında yardımcı olur.
 • Saçlar üzerindeki etkilerinden bir tanesi doğal sürecine destek sağlaması ve yıpranmasını önlemesidir. Kelliği önlediği gibi saçların beyazlamasındaki etmenlerde doğal rengin korunmasında da yarar sağlar.
 • Saçlarda bariz kaşınmaları önler. Saçları ellerimizde kaşırken, saç derimiz üzerinde yer alan yaraları da kaşıyarak kanamalarda düzelir. Kepeklenme sorununa karşıda oldukça etkilidir.

Her bir özellikle bıttım sabunu faydalarında saçlara sağladığı faydaları oluşturmaktadır. Fakat sadece saçlara faydalı değildir. Bıttım sabunu sivilce, siyah nokta, mantar, egzama ve bunun gibi birçok çeşit soruna karşıda etkili bir sabun olmaktadır. Doğal yapısı, mineralleri, besleyici özellikleri ve sağlıya herhangi bir yan etki bulunmamasıyla, beklentileri en iyi bir şekilde karşılamaktadır. Herkes için uyumlu olan, bıttım sabunu saç sağlığında ve cilt sorunlarında etkilidir. Doğaldır, kimyasal barındırmaz ve seri bir üretimi yoktur. Fabrikada üretim gibi bir durum söz konusu değildir. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr