SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Saçların Doğal Reçetesi Bıttım Sabunu

Saçların Doğal Reçetesi Bıttım Sabunu

Bıttım bir meyvedir. Kuruyemiş olarakta tüketilebilir yada ağaç aşılanmadığı zaman meyvesi toplanarak yağı toplanır.

Bıttım sabununun faydaları günümüzde en çok yaygın olan ve insanların saç konularında artık etkili bir sonuç aramasından kaynaklanmaktadır. Saçların sürekli dökülme sorunları, yıpranması ve kepeklenme gibi durumlar, kimyasal şampuanlarla giderilmektedir. Özellikle sürekli olarak doktorlara gidilmesi ve ilaçlar alınması durumu daha zor bir etmene sokmaktadır. Bunun için saçların doğal reçetesi olarak Siirt başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bıttım sabunu kullanılmaktadır. Erkekler ve kadınların kullandığı siirt bıttım sabunu, saçların dökülmelerinden, beyazlaşmaya başlayan saçların geri doğal rengine dönmesine kadar geniş bir yararı vardır. Bu sayede;

İnsanlar birçok ürüne para vermelerine gerek kalmadan, doğal ve sağlıklı olarak üretilen bıttım sabununu kullanabilmektedirler.

 • Bıttım sabununun zararları olmadan, saç dökülmeleri önlenir ve saçlardaki sürekli kaşınma durumları da düzelmektedir.
 • Saç kökleri daha sağlam bir yapıya bürünmekte ve kırılgan saçların yerini dayanıklı saçlara bırakmaktadır.
 • Saçları besleyerek sürekli olarak güçlenmesinde katkı sağlamaktadır.
 • Saçlara canlılık getirmektedir. Psikolojik etmenler dahi olsa saçları güçlü tutarak, bunalımlarda yaşanan saç dökülmelerin de etkili bir sabun olduğunu her zamanki gibi kanıtlamaktadır.

Doğal bir reçete, insanın doğadan şifayı aradığı zaman gerçekleşir. Bu nedenle bu reçetenin farkında olan binlerce insan, saçlarının daha iyi bir hale gelebilmesi ve cilt sorunlarını giderebilmek için bıttım sabununun faydalarından yararlanmaktadırlar. Sağlıklarına önem veren ve kimyasal ürünlerden uzak duranlar, sivilce problemlerinden mantara kadar, yaşanabilecek cilt sorunlarından da kurtulmaktadırlar.

Bıttım sabunu ve cilt sağlığı

Mikrop öldürücü özelliği, bakterileri temizlemesi bıttım sabununun diğer faydalarını oluşturmaktadır. Cilt üzerinde;

 • Ölü deriyi temizler,
 • Cildi rahatlatır ve gözenekleri açar,
 • Yağlı ciltlerin baş sorunu olan sivilcelerin geçmesine yardımcı olur,
 • Cildi her zaman için arındırır ve temizler,
 • Sedef, egzama ve mantar oluşumlarının önüne geçer.

bu sayede bıttım sabunu faydaları, cilt konusunda da insanların birçok krem kullanmak yerine bıttım sabununu kullanmalarıyla kazandıkları doğal bir şifadır. Cildi besleyip koruyan, sağlığın kazanılmasında önemli bir işlevi olan bıttım sabunu, beklentileri uygun bir şekilde karşılayarak cilt sorunlarından kurtulunabilmesini sağlamaktadır. 

Cilt sağlığı günümüzde büyük bir problemlerden bir tanesi olduğu için herkesde farklı bir şekilde ortaya çıkabilmektedir. Fakat bıttım sabunu cilt üzerindeki antiseptik ve antibakteriyel özellikleri ile tam bir arındırma sağlar. Cildi istenmeyen kırmızılıklardan ve mantarlardan uzak tutar. Temizler ve sağlıklı bir cilt yapısının kazanılabilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden bıttım sabunu etkili bir üründür. Sağlığa yararlıdır ve yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece yararlı olması, doğal olması ve kimyasal özelliği barındırmaması sayesinde insanlar bıttım sabununa bağlanmaktadır. Bu bağlanmanın neticesinde;

 • Sağlıklı bir saç yapısı,
 • Her gün saçları yıkama derdinden kurtulma,
 • Saçların kırılgan olması ve sürekli kireç halini alması,
 • Saç dökülmelerinin durması,
 • Kepeklenme sorunlarının ve buna bağlı kaşıntıların yok olması

bıttım sabununun faydalarını oluşturmaktadır. Bu sayede bıttım sabunu insanlara beklentilerini uygun bir şekilde veren, şifa kaynağı olan bir sabun olmaktadır. Doğallığın bir parçası halinde kullanılabilmesi sadece bir menengiç yağından üretilmesi de, bıttım sabununun neden bir doğal reçete olduğunu kanıtlayan önemli değerlerden bir tanesidir.

 • Bıttım Sabunu, Turizm-İş ve İnternet
 • Siirte iş amaçlı giden insanlar bıttım sabununu keşfetmektedirler.
 • Siirte turizm amaçlı giden insanlarda otellerde ya da pansiyonlarda yer alan bıttım sabunları fark ederek, o bölgeden satın alarak geri evlerine dönmektedirler.
 • İnternet sayesinde insanlar bıttım sabununun bilincinde olarak, yararlarını keşfetmekte ve sipariş etmektedirler.

Her üç unsur günümüzde Siirt bıttım sabununun daha çok yayılmasını sağlayan etmenleri barındırmaktadır. İnsanların bıttım sabununu kullanarak şifa bulması, saç sorunlarının düzelmesi ve cilt problemlerinin giderilmesi konusunda epey bir olumlu yarar görmüşlerdir. Bu sayede, sıkıntı yaşanmadan, bir problem olmadan her bir insan, beklentisine uygun bir sonuç alabilmektedir. Yan etkisi bulunmayan ve doğanın bir parçası olan bıttım sabunu, sadece doğal bir reçetedir. İnsanların sağlığını eline alabilmesini, yararı olmayan şeylere boşu boşuna para ödeyerek daha fazla sıkıntı çekmelerini önlemektedir. Hem saçı besleyerek dökülmeleri önlemesi hem de sivilce-egzama gibi sorunları cilt üzerinden temizlemesiyle Siirt bıttım sabununun değeri günden günde artmaktadır.

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr