SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Anasayfa


     3 KG HAĶİKİ SİİRT BITTIM SABUNU KARGO ÜCRETSİZ

   
Ürün Kodu : 02
Fiyat : 60 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Siirt Bıttım Sabunu Doğal Yöntemlerle Kimyasal Madde Katılmadan Üretilmektedir Bıttım Sabunu İle Saç Dökülmesine Sivilcelere Egzamaya Mantara Son
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Dünyaca Ünlü Bıttım Sabunu

Anadolu, yüzyıllardır çevresinin ve dünyanın şifa kaynağı olarak tanınan bir coğrafyadır. Gerek tarımın yapıldığı ilk topraklar olması, gerekse medeniyet birikiminin son derece zengin olması, insanların bitkilerle ilgili deneyimini arttırmıştır. Dolayısıyla Anadolu halkı, Amerika yerlileri ve Avustralya yerlileri ile birlikte, en etkili alternatif tıp yöntemleri bilgilerine sahiptir. Bıttım sabunu da bu yöntemlerin en dikkat çekenleri arasında yer almaktadır.

 

Bıttım Sabunu Nedir ve Hangi Bitkiden Üretilir?

Başlıktan da anlaşılacağı üzere Bıttım sabunu bitkisel menşeli bir sabundur. Güneydoğu Anadolu’nun ve Akdeniz Bölgesi’nin karakteristik bitkilerinden biri olan menengiç (çitlembik) ağacının taze yapraklarından ve meyvelerinden üretilen meşhur sabun, %100 doğal olmasıyla dikkat çekmektedir. Peki, menengiç nasıl bir bitkidir? Dünyaca ünlü Antep fıstığı, Anadolu halkının yakından tanıdığı bir bitkidir. Menengiç bitkisi ise Antep fıstığı ağaçlarının aşısız bir formudur. Antep fıstığı ağaçları doğal ortamda aşı yapılmaksızın yetişmezler. Ancak menengiç ağaçlarına yapılan aşılar sayesinde Antep fıstığı yetiştirebilmek mümkün olmaktadır. Buradan hareketle menengiç için Antep fıstığının en doğal hali denilebilir. Pek çok ağaç türünün aksine Antep fıstığının aşılanmamış hali de meyve vermektedir. Her bakımdan Antep fıstığı ile aynı yapıyı sergileyen menengiç meyvesi, Antep fıstığının minyatür bir versiyonudur. Yani menengiç meyveleri Antep fıstığı ile aynı yapıdadır; ancak Antep fıstığının 1/10’u nispetinde bir büyüklüğü vardır. Dolayısıyla tahmin edebileceğiniz üzere son derece yağlı bir yapıya sahiptir. Bu özelliği de yüzyıllar öncesinde insanların dikkatini çekmiş ve saçlar için ne denli yararlı olabileceği keşfedilmiştir.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretilir?

Çeşitli bitkisel yağların doğal yollarla elde edilmesinde kullanılan tüm yöntemler, Siirt Bıttım sabunu üretiminde de kullanılmaktadır. Öncelikle ağaçlardan toplanan menengiç meyveleri 1 hafta kadar kurumaya bırakılır. 1 hafta sonra da değirmen veya taş dibek aracılığıyla tamamen öğütülür. Ardından 2 saat kadar sürecek bir işlem ile sıcak suyla yoğrulur. Yoğurma işleminden sonra oluşan yağlar bir tarafa ayrılır ve kalan posalı kısım, su ilave edilerek bir kazanda kaynatılır. Böylece posada kalan yağlar suyun yüzüne çıkacaktır ve yüzeyde biriken yağlar alınabilecektir. Tüm yağ alındıktan sonra başka bir kazanda kül suyu çözeltisi ve gerekli miktarda su ilave edilerek 12 saat kadar kaynatılır. Ardından sabun kıvamına gelen materyal kalıplara dökülür. Böylece Siirt Bıttım sabunu kullanmaya hazır hale gelmektedir.

Bıttım Sabununun Dikkat Çekici Faydaları   

Tüm teferruat bilgilerden sonra asıl konuya gelecek olursak Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Hâlihazırda pek çok kimyager Bıttım sabununun yeni yeni faydalarını tespit etmektedir. Burada Bıttım sabunu faydaları arasında en bilinen ve dikkat çekenlere değinmekte yarar görüyoruz.

 

  • Bilindiği üzere her insan günde belirli bir miktarda saç kaybetmektedir. Bu miktar kişiden kişiye değişmekle birlikte maksimum 100 tel kadar olmaktadır. Zamanla yıpranan ve sağlığını kaybeden bu saçların yerine yenileri çıkar ve kişi kellik sorunu yaşamaz. Ancak saç kaybı bu rakamın üzerine çıktığında veya dökülen saçların yerine yenileri çıkmadığında kellik problemi baş gösterecektir. Bıttım sabunu, öncelikle sağlıksızlık neticesinde dökülen saçların oranını ciddi şekilde düşürmektedir. Çünkü içeriğinde yer alan yağ ve mineraller sayesinde saçları besler ve sağlıksızlaşarak dökülmelerini engeller. Böylece kellik sorununun oluşmasını önler. Ardından saç derisini besleyip güçlendirerek yeni saç çıkışını teşvik eder. Böylece dökülen saçlarınız anında yenilenir ve kellik sorunu sizin için sorun olmaktan çıkar.
  • Bıttım sabununun bir diğer dikkat çeken özelliği ise beyazlaşan saçlar üzerindeki etkisidir. Bilindiği üzere saçların beyazlaması, saç derisinin ve saçların yaşlılık nedeniyle güç kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Bu güç kaybını bertaraf eden Bıttım sabunu, 6 ila 9 ay arasında beyaz saçlarınızın tekrar doğal rengine dönmesine olanak sağlar.
  • Saç derisindeki bakterileri öldüren Bıttım sabunu, böylece kepek sorunlarınızın da tarihe karışmasına imkân sağlar.
  • Bıttım sabunu, kullanan veya kullanmayan herkes tarafından bir saç sağlığı malzemesi olarak bilinir. Oysa ünlü sabunun deri rahatsızlıklarına da son derece iyi geldiğini söylememiz gerekir. Antiseptik özelliği sayesinde deride yer alan tüm mikropları öldürmektedir. Mantardan sivilcelere, yaralardan egzamaya kadar pek çok derde deva olması, vücut temizliğinde de ne denli etkili olduğunu göstermektedir. Bu nedenle Bıttım sabununu sadece saç temizliğinde değil, tüm vücut temizliklerinde kullanmak iyi olacaktır.  
 
 
Sipariş Formu
Adı ve Soyadı
Cep Telefonu
İl ve İlçe
Adresiniz
Sipariş Miktarı
 
 
 
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr